Güneş Kremi Nasıl Kullanılmalı?

0
344

Güneş Kremi Cömert Bir Şekilde Sürülmeli

Güneş kreminin cildinizde ağırlık yaptığını hissettiğiniz için çok az miktarda uygulamayı seçiyorsanız hata yapıyorsunuz. Güneş kreminin güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyabilmesi için cömert olarak kullanılması gerekir.

Sadece Güneş Korumalı Fondöten Yeterli Değildir

Sadece güneş koruması içeren fondöten kullanarak yeterli korumayı sağlayamazsınız. Fondötenden önce cildinize SPF içeren bir nemlendirici sürün. Son olarak da makyajınızı yine koruma içeren mineral toz pudra ile sonlandırın.

Güneş Kremi Tekrar Tekrar Uygulanmalı

Cildiniz tarafından üretilen doğal yağ, (özellikle de cildin en yağlı bölgesi olan burun tarafından) güneş kreminin formülünü bozar. Bu nedenle de güneş kremi gün içerisinde sık sık yenilenmeli. Fakat bunun pratik olmadığını düşünmekte haklısınız. Her seferinde makyajınızı temizlemek, tekrar uygulamak hiç kolay değil. Daha hızlı ve pratik bir yolu var neyse ki; koruma içeren mineral pudranızı yenilemek!

Numaralar Kafanızı Karıştırmasın

Koruma faktörlerinin çok fazla kafanızı karıştırmasına izin vermeyin. Çünkü aralarında çok büyük fark yoktur. Özellikle 50 ve 100 faktörlü kremler, sizin yanlış düşüncelere kapılıp olması gerekenden daha az uygulamanıza neden olabilir. Bu nedenle SPF seçimini maksimum 50 faktörde sınırlandırın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here