Güneşten Zarar Gören Saçları Onarmanın Yolları

0
399

Güneşten yanmış saçlar
Güneş yüzünden saçlarınız yanmış zarar görmüşse merak etmeyin saçlarınızı onarmanın çeşitli yolları var. İşte size fikir verebilecek bir kaç öneri;

E Vitamini ve Zeytin Yağı Tedavisi
Sıcak yağ tedavileri güneşten zarar görmüş saçların onarılmasında en etkili silahınız olacaktır. Tabiki bir salona gidip saçınızı kısaltarak bu zarar görmüş yerlerden hemen kurtulabilirsiniz, fakat saçınızı kısaltmak istemiyorsanız bu tedavi tam size göre;
Yarım bardak sızma zeytin yağı içine sıvı halde satılan E vitamini kapsüllerinden 3 tane karıştırıp mikro dalgada yarım dakika kadar ısıtın sonra saçınıza uygulayın ve karışımın etkisini göstermesi için yarım saat ile bir saat arası saçınızda bekletin. Sonra nazikçe şampuan ile saçınızı yıkayın. Haftada bir kez bu kürü uygulayın, saçınız en kısa sürede eski ipeksi yapısına kavuşacaktır.

Kırıklarınızı Aldırın
Eğer saçlarınız çok hasar gördüyse uclarından kırıkları aldırmanızda fayda var. Ne yapalım saçınızdan birazcık feda edeceksiniz artık. Bu yüzden yaza başlamadan radikal saç değişiklikleri yapıp saçınızı kısaltmayın. Böylece yazın zarar gören saçlarınızdan kırıklarınızı aldırarak kurtulabilirsiniz. Unutmayın ne kadar korursanız koruyun saçınız yazın zarar görecektir.

Yeniden Yapılandıran Saç Bakım Ürünlerini Deneyin
Yeniden yapılandırıcı saç bakım ürünleri normal bakım ürünlerinden daha iyi gelecektir saçınıza. Protein ve Keratin ile zenginleştirilmiş ürünleri donuk kırılgan saçlarınızı yeniden eski günlerine kavuşturacaktır.

Saçınızın Rengini Açmayın, Sadece Boyayın
Eğer saçınızı boyatmadan önce rengini açmayı düşünüyorsanız. bunu yapmayın! Saçınızın durumu olduğundan daha kötü duruma gelebilir. Bunun yerine besleyici E Vitaminli saç boyaları ile var olan renge boyayın.

Sıcaktan Uzak Durun
Kurutma makinesi, saç düzleştirici, saç maşası gibi ısı ile çalışan aletlerden saçınız düzelene kadar uzak durun! Ciddiyim! En yakın arkadaşınıza verin bütün aletleri, ne kadar yalvarırsanız yalvarın vermemesini söyleyin. Isı ile çalışan aletler olmadan da yaşayabilirsiniz inanın.

Basit Bir Ev Yapımı Avokado Maskesi Deneyin
Zarar görmüş bir saçı onarmanın biraz masraflı olacağına kesin gözü ile bakabilirsiniz. Eğer ev yapımı maskeler yapmakta yetenekliyseniz(aslında çok basit) avokado maskesini deneyebilirsiniz. 1 tane avokadoyu püre haline gelene kadar blenderdan geçirin, içine 2 kaşık tatlı badem yağı ve 2 damla normal saç kremini karıştırıp saçınıza uygulayın. 20-30 dk bekletin, sonra tazyikli su ile iyice saçınızı yıkayın.

Nemlendirin!
Zarar görmüş saçlar için listemizde yapabileceğiniz son maddemize geldik. Saçlarınız sürekli neme ihtiyaç duyacaktır. Dışarı çıktığınızda nemlendirici etkili saç kremlerinden uygulayarak çıkmayı unutmayın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here