Güzel Kalçalar İçin Egzersizler

0
424

Merdiven basamaklarını çıkmak kalçalarınız için yararlıdır ama sandalye üzerine çıkıp inmek, basamak boyu daha yüksek olduğu için çok daha etkilidir. Ancak sağlam, sizi taşıyabilecek bir sandalye kullandığınızdan emin olun.

Resimdeki gibi sandalyenin üzerine sağ ayağınızı koyun. Sandalyenin üzerine çıkın ve sol bacağınızı gördüğünüz gibi kaldırın. Yavaşça sandalyeden inin. Bacaklarınızı değiştirin ve hareketi tekrar edin. Bu hareketi 15-20 kez tekrar edin.

İki elinizde dambıl tutarak sanki bir sandalyeye oturuyormuş gibi çömelin. Çömelebildiğiniz kadar çömelin, başınız ve göğüslerinizi dik tutun. Yavaş yavaş ayağa kalkın. 12-15 çömelme hareketinden oluşan 3 set halinde tamamlayın.

İki elinize orta büyüklükte dambıl alın. Kollarınızı düz tutun, dizlerinizi hafifçe bükün. Kalça ekleminizi yavaş yavaş bükün (belinizi değil). Ağırlıkları mümkün olduğunca sırtınızı düz tutarak aşağı indirin. Kalçalarınızı sıkarak kendinizi yavaş yavaş yukarı kaldırın. 10 – 12şer hareketten oluşan 3 set halinde tamamlayın.

Bir egzersiz topu alın, sağ ayağınızı resimdeki gibi topun üzerine koyun. Sol dizinizi bükün, sağ kalçanızı öne doğru çekin. Daha sonra başlangıç pozisyonunuza geri dönün. 10-12şer tekrardan oluşan 3 set halinde tamamlayın.

Daha fazla hareket için buraya bakabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here