Güzelliğiniz Uzun Süre Solmasın

0
284

Ojenizin tırnaklarınızdan çabuk çıkmasından yakınıyorsanız, keşke saç rengim hemen solmasa diyorsanız ve makyajınızı sürekli tazelemekten sıkıldıysanız işte size hayatınızı kolaylaştıracak birkaç küçük öneri…

Ojeniz Tırnaklarınızda Daha Uzun Kalsın

Temizlik malzemeleri, makyaj temizleyicisi, saç ürünleri ve güneş kremi vb. ojeli tırnaklarınıza zarar verebilir. Bunun önüne geçmek için temizlik yaparken, saçınızı boyarken eldiven kullanın. Ojenizin ömrü de dolmuş olabilir. Renk tonu, parlaklığı, kuruma süresi oje kullanıldıkça azalır. Ojelerinizi altı ayda bir yenileyin.

Saç Renginiz Daha Uzun Süre Kalsın

Her boyamadan sonra saçın bakıma ihtiyacı vardır. Boyamadan sonraki ilk 24 saat içinde şampuan kullanmayın. Ayda 2 ya da 3 kez bakım maskesi uygulayın. Bu maskelerde bulunan katyonik polimerler saç tellerini kaplayarak saç renginin korunmasını sağlar. Saç boyasını akıtan şampuanlardan uzak durun.  Ayrıca güneşsiz bronzlaştırıcılar, makyaj temizleyicileri de saç renginizi soldurabilir. Yüzünüze herhangi bir ürün uygulamadan önce saçınızı at kuyruğu yapın ve saç fırçası ile bütün telleri toparlayın.

Uzun Süre Kalıcı Makyaj İçin

Makyajınızı parmak uçlarınız ile uygulamayın. Çünkü elimizde bulunan doğal yağlar makyaj malzemelerini bozabiliyor. Makyajınızı sünger ya da fırça kullanarak uygularsanız daha kalıcı olur.

Klasik rujlar çok kremsi ve solmaya eğilimlidir. En dayanıklı dudak rengini, sünger uçlu bir aplikatör ile uygulanan yüksek pigmentli tüp rujlarla elde edebilirsiniz. Çünkü içerisinde uzun süre kalıcı olmasını sağlayan maddeler bulunur.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.