Güzelliğinize Yardımcı: Diş Fırçası

2
470

Diş fırçası deyip geçmeyin, güzellik ve bakım söz konusu olduğunda pek marifetli olabilir kendisi :) Elbette en önemli görevi, bize güzelliğimizi tamamlayacak olan iyi bir gülüş sağlamaktır. Ama diğer fikirleri de göz ardı etmeyelim değil mi? İşte diş fırçasını rutin bakımınıza dahil etmenizi sağlayacak birkaç fikir;

Elektriklenen Saç Tellerini Düzeltebilirsiniz

Saçınızı topladığınızda elektriklenen, dağılan saç tellerini, diş fırçası üzerine sıkacağınız sprey ya da jel ile düzeltebilirsiniz. Aynı zamanda kahküllerinizi yüzünüzden uzak tutmak için bir araya toplayabilirsiniz.

Pürüzsüz Dudaklar

Sürdüğünüz rujun dudaklarınızda mükemmel görünmesini istiyorsanız, üzerindeki ölü derilerden ve pürüzlerden arınmasını sağlamalısınız. Bu noktada diş fırçası yardımcınız olacaktır :) Zeytinyağı ve esmer şeker karışımı ile dudaklarınızı nazikçe fırçalayın. Hem pürüzsüz göründüğünü, hem de nemlendiğini göreceksiniz.

Bronzlaştırıcının Bıraktığı Lekeleri Temizleyebilirsiniz

Karbonat, limon suyu ve su karışımını kullanarak diş fırçası ile bronzlaştırıcı bulaşan ellerinizi temizleyebilir, kanıtları yok edebilirsiniz :)

Tırnaklarınızı Süsleyebilirsiniz

Peki ya eğlenceli bir nail art tekniğine ne dersiniz :) Diş fırçası kullanarak tırnaklarınızın üzerine rengarenk ojeler serpiştirebilirsiniz.

Saçınızı Kabartabilirsiniz

Diş fırçası yardımı ile saçınıza hacim kazandırabilirsiniz. Saç tutamlarının ortasından başlayarak dibe doğru ters bir şekilde tarayın.

Tırnak Bakımı Yapabilirsiniz

Tırnaklarınızın içini temizleyebilir, aynı zamanda diş fırçası ve yağ kullanarak tırnak etlerinize peeling yapabilirsiniz.

Kirpiklerinizi Ayırabilirsiniz

Topaklanmış ve birbirine yapışmış kirpik görünümünden kim hoşlanır ki? Maskara sonrası kirpiklerinizi birbirinden ayırmak için diş fırçası kullanabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here