Güzellik Deposu Yeşil Yapraklı Sebzeler

1
360

Güzellik Deposu Yeşil Yapraklı Sebzeler

Yeşil yapraklı sebzelerin adeta bir güzellik kaynağı olduğunu söylesem sanırım abartmış olmam. Doğal güzelliğinizi korumaya yardımcı olur ve cildinizi, saçınızı, hatta tırnaklarınızı bile güzelleştirir.

  • Yeşil yapraklı sebzeler, cildin daha pürüzsüz ve aydınlık görünmesini sağlar. Özellikle daha önceki “Sivilceleri İyileştiren 5 Yiyecek” başlıklı yazımda da bahsettiğim gibi sivilcelerin temizlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizdeki kızarıklığa da iyi gelir.
  • Yeşil yapraklı sebzeler lif bakımından zengindir ve kalorisi de çok düşüktür. Ayrıca uzun süre tokluk sağlar. Yani belinizin inceliğini korumak için harikadır! İçerdiği protein sayesinde yağsız kas oluşumuna yardımcı olur.
  • Nemlendirici ve alkalize özelliğe sahip olduğu için yeşil yapraklı sebzeler, kırışıklıkların görünümünü azaltır. Cilde yararlı olan A, B, E vitamini, demir ve folat bakımından zengindir. Düzenli olarak tüketmeyi unutmayın.
  • Yeşil yapraklı sebzeler sadece cildinizi güzelleştirmekle kalmaz, aynı zamanda tırnaklarınızı da güçlendirir. Magnezyum, kalsiyum, fosfor gibi mineraller içerdiği için tırnak sağlığına yararlıdır.
  • Günlük beslenme planınıza yeşil yapraklı sebzeleri dahil ederek gözlerinizin daha parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Vücudunuzu toksinler arındırarak gözlerdeki kızarıklığı önler. Eğer yorgun görünüyorsanız bir fincan daha kahve içmek yerine yeşil yapraklı sebzeler tüketin. Hem iyi görünecek, hem de iyi hissedeceksiniz.
  • Kim daha parlak saça sahip olmak istemez ki? Yeşil yapraklı sebzeler saçınızın daha parlak görünmesini sağlayabilir. İçerdiği protein, saçınızın güçlenmesine yardımcı olur, kırılmasını önler.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here