Güzellik İçin Sağlık Şart

0
204

Duydunuz mu bilmiyorum. Ben duyduğumda hiç şaşırmadım şahsen. Mankenlerin yeni kilo verme yöntemi pamuk yemekmiş… Meyve suyuna batırılan bir parça pamuğu yiyorlarmış. O pamuk midede şişerek tokluk hissi veriyormuş. Böylece de yemek yemeyip zayıflıyorlarmış.

Pamuğun şişerek tokluk hissi verdiği belki doğrudur bilemem ama, peki ya sağlık ? Bence bu olay, gırtlağına diş fırçası sokup, kusarak zayıflamaya çalışmaktan bile daha saçma… Güzellik uğruna bunların yapılmasına kesinlikle karşıyım. Gerçi, güzellikten öte, dikkat çekmek için bu tür olayları yapanlar da var, o da ayrı konu.

Her neyse, benim asıl sizinle paylaşmak istediğim konu şu ; güzelliğiniz için sağlığınızdan asla taviz vermeyin. Hatta şunu da söylemeliyim ki, hemen hemen her yazımda belirtmişimdir, güzelliğinizin yolu sağlıktan geçiyor diye. ” Beslenmenize dikkat edin. ” cümlesini kurmuşumdur hep. Yani sağlıksız bir yaşamla güzellik filan olmaz, tam aksine, güzellik için sağlık şart. Anlayacağınız siz, pamukmuş, iplikmiş, yeniliyormuş, içiliyormuş, bunlarla hiç ilgilenmeyin. Formunuzu sağlıklı beslenerek ve spor yaparak kazanın ;)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here