Harika Görünen Saçlarla Uyanmak İçin 4 Tüyo!

0
1199

guzel-sacla-uyanmak-icin

Evet, “seksi yatak saçı” diye bir şey var ama kabul edelim her zaman bu şekilde uyanmıyoruz :) Özellikle sabah hızlı hazırlanmak zorunda olan çalışan kadınlar için saçını yola sokmak işkence gibi gelebilir. Peki sabah harika görünen saçlarla uyanmak mümkün değil mi? Tabi ki mümkün! Bu önerilere kulak verin kızlar;

Pürüzsüz, düz saçlarla uyanmak için: Kulak arkasından başlayarak saçınızı tek bir yöne doğru, kafanızın etrafından sarın. Büyük tel tokalar kullanarak sabitleyin. İpek bir eşarp örterek saçınızın gece bozulmasını engelleyebilirsiniz. Fotoğraflı anlatım için buraya bakabilirsiniz.

fonlu-sac

Fönlü saçlar için: Fön çektiğiniz saçınızın hacmini korumak için yumuşak, sünger donut yada tel toka kullanarak saçınızı gevşek ve yüksek bir topuz yapın. Eğer daha büyük dalgalar istiyorsanız hafif nemli saçınızı, ikiye tarafa ayırıp iki sünger donut kullanarak topuz yapabilirsiniz.

seksi-plaj-saci

Dalgalı plaj saçı ile uyanmak için: Saçınızın her iki tarafını fransız örgüsü yapın. Saç örgüsünü olabildiğince gevşek tutun ve örebileceğiniz kadar aşağı örün. Böylece saçınızın karışmasını önleyebilirsiniz. Sabah saçınızı açtığınızda aynada sizi seksi bir sörfçü saçı karşılayacak :)

dogal-kivircik-sac

Doğal kıvırcık görünümünü korumak için: Eğer saçınız kıvırcıksa ve gece elektriklenip kabarmasını istemiyorsanız o halde “ananas” yöntemini denemelisiniz. Saçınızı yukarı doğru toplayın ve ipek bir eşarbı başınızın üzerinden bağlayın. Eşarbı bağladıktan sonra kafanızın ananası andırmasından dolayı bu yönteme “ananas yöntemi” deniyor :) Dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta var, eşarp mutlaka ipek olmalı. Pamuklu kumaş saçınızın nemini emer, ayrıca sürtünmeden dolayı saçınızın kırılganlığı artar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here