Hastayken de Bakımlı Görünebilirsiniz

0
198

Hastayken de bakımlı ve güzel görünebilmek elinizde. Hem de basit, küçük önerilerle. Hastayken bakımlı görünmek size moral verecektir ve eğer dışarı çıkmak zorunda kalırsanız kolayca uygulayabileceğiniz bu öneriler sayesinde daha iyi görüneceksiniz. Başlayalım ;

Yorgun Gözler

Kirpiklerinizi kıvırın ve hafif bir maskara uygulayın. En iyi sonucu elde etmek için kirpik kıvırma aletini fön makinesi ile biraz ısıtın. Gözlerinizin sadece iç köşelerine  beyaz göz kalemi uygulayın. Bu makyaj hilesi gözlerinizin daha geniş görünmesini sağlayacaktır. Dolayısıyla da sizin uyanık ve aktif görünmenize yardım edecektir. 

Sönük Saçlar

Uzun süre yastığınıza yapışmış yatıyorsunuz, bu nedenle saçınız düzleşmiş ve sönük görünüyor. Saçınıza biraz hacim kazandıran köpük uygulayabilirsiniz. Bir ya da iki top (golf topu büyüklüğünde) köpüğü saçınıza yayın ve fön makinesi ile kurutun.

Soluk Yüz

Görünüşünüzü canlandırmak, kızarıklıkları azaltmak ve cildinizi nemlendirmek için yüzünüze renkli bir nemlendirici sürün. Daha sonra, elmacık kemiklerinize pembemsi bir krem allık uygulayın. Böylece toz allığın verdiği kuru görünümün aksine cildinizi daha nemli gösterecektir.

Çatlamış Dudaklar

Burnunuz tıkalıyken ağzınızdan nefes almanız dudaklarınızda biraz hasara neden olabilir. Dudaklarınız kuru ve çatlakken ruj uygulamaktan kaçının. Çünkü bu dudaklarınızdaki çatlağı gizlemez, aksine daha fazla fark edilmesine neden olur. Bunun yerine dudaklarınıza ince bir tabaka vazelin sürün. Üzerine renklendirmek için hafifçe parmak ucuyla ruj uygulayabilirsiniz.

Kırmızı Burun

Burnunuzun üzerine vazelin sürün. Sonra üzerine parmaklarınızla krem bir fondöten uygulayın. Kızarıklık kapanana kadar devam edin.

fotoğraf : weheartit.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.