Hayatınızı Kolaylaştıracak Depolama Fikirleri

3
771

Bugün size elimizin altında bulunan eşyaları nasıl farklı amaçlar için kullanabileceğimiz konusunda küçük ama kullanışlı örnekler sunmak istedim. Hepimiz hayatımızda mutlaka yapıyoruz bunu. Mesela yuvarlak bölmelere ayrılmış olan çikolata kutusunu kolyelerimizi, yüzüklerimizi toparlada kullanmak gibi. Bu tür küçük, pratik fikirler bizim hayatımızı kolaylaştırır. Sözü fazla uzatmadan ilk örnekle başlayalım; mıknatıslı baharatlıkları hobi malzemelerinizi düzenlemek için kullanabilirsiniz (yukarıda).

Bulaşıklık dergilerinizi depolamak için oldukça kullanışlı görünüyor.

Kağıt havlu tutacağını kurdele organizeri olarak kullanabilirsiniz. Hobilerinizle uğraştığınız çalışma masası için oldukça kullanışlı olabilir.

Çantalarınızı gardrobunuzda saklamak için duş perdesi askılarını kullanabilirsiniz.

Kolyelerinizi düzenli bir şekilde tutabilmek için askılık kullanabilirsiniz.

Plastik poşetleri peçete kutusunda saklayabilirsiniz, böylece hem daha düzenli durur, hem de ihtiyacınız olduğunda içerisinden teker teker alabilirsiniz.

Yerden tasarruf etmek için kavanozları bir rafın ya da masanın altına bu şekilde monte edebilirsiniz. Yapmanız gereken kavanoz kapaklarını rafın altına çivi, vida yardımı ile sabitlemek :)

Elinize geçen küçük kutuları atmayın, saklayın. Onlarla çekmecenizin içerisini daha düzenli bir hale getirebilir, bölmeler yaratabilirsiniz. Fikirlere burada rastladım.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here