Hindistan Cevizi Yağı ile Güzelleşmenin Yolları!

0
1347

hindistan-cevizi-yagi

Merhaba,

Bu aralar blogtan çok uzak kaldım. Ama farklı bir heyecanımız var, İzmir’e döndük ve kendi kahve dükkanımızı açmak için gün sayıyoruz :) Vakit bulur bulmaz da bloga yazı girmek istedim. Biraz güzellikten bahsedelim o zaman, cilt ve saç bakımı için çok etkili olan hindistan cevizi yağı ile yapabileceklerimize bir göz atalım :)

1. Vücudunuz için scrub

Hindistan cevizi yağı kullanarak vücudunuz için scrub hazırlayabilirsiniz. Hem de sadece şeker ile karıştırarak. Vücudunuza peeling yapıp ölü derilerden arındırırken aynı zamanda cildinizi nemlendirebilir, yumuşacık yapabilirsiniz. Özellikle el ve ayaklarınıza nazikçe masaj yaparak uygulamayı unutmayın.

2. Yüzünüz için nemlendirici

Hindistan cevizi yağını aynı zamanda yüzünüz için nemlendirici olarak da kullanabilirsiniz. Hindistan cevizi yağının anti-aging özelliği vardır, sabahları yüzünüzü yıkadıktan sonra nemliyken masaj yaparak uygulayın. Beş dakika bıraktıktan sonra, soğuk su ile durulayın. Cildinizi nemlendirirken, yağlı his bırakmadan yumuşacık yapacaktır.

3. Göz makyajı temizleyicisi

Göz makyajınızı temizlemek için hindistan cevizi yağı kullanmayı deneyebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı sadece göz makyajınızı temizlemekle kalmaz aynı zamanda kaş ve kirpiklerinize de bakım yapar. Pamuğa biraz hindistan cevizi yağı damlatın ve nazikçe göz kapağınıza bastırın.

4. Saçınız için bakım yağı

Saçınızı sık olarak saç şekillendirici aletlerle şekillendiriyorsanız yada sık sık saç kurutma makinesi kullanıyorsanız, saçınızın parlaklığını yitirmesi olağandır. Hindistan cevizi yağı saç tellerinizi de kurtarabilir. Saç derinize nazikçe masaj yaparak uygulayın, iki saat yada bir gece saçınızda bekletin. Daha sonra durulayıp, her zaman yaptığınız gibi şampuanlayın. Saçınızın parlak ve yumuşacık olduğunu göreceksiniz :)

5. Elleriniz için nemlendirici

Hindistan cevizi yağı ellerinize bakım yapmanın en pratik ve doğal yollarından biri. Sadece ellerinizi nemlendirmekle kalmaz, tırnak, kütikül ve deriyi de besler, sağlıklı ve güçlü görünmesini sağlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here