Hızlı Saç Bakımı Çözümleri

0
510

sac-cozumleri

Elektriklenen, dağılan ve kötü görünen saçlar. Moralinizi bozmayın, sizin için çok kolay aynı zamanda da etkili saç bakımı tavsiyelerim var :)

  • Kuru şampuan: Yağlı ve kötü görünen saçlar için en hızlı çözümlerden biri kuru şampuan kullanmaktır. Özellikle de yoğun ve uzun bir gece sizi bekliyorsa, sabah duşa girmeye vaktiniz olmayacaksa yatağa girmeden önce saçınıza kuru şampuan uygulayarak saçınızdaki yağın emilmesini sağlayabilirsiniz. Eğer elinizin altında kuru şampuan yoksa bebek pudrası yada mısır nişastası kullanabilirsiniz.
  • Diş fırçası: Elektriklenen, dağılan saç tellerinizi düzeltmekten yorulduysanız, kullanılmamış bir diş fırçası işinizi kolaylaştıracaktır. Diş fırçasının üzerine saç spreyinizi sıkın ve dağılan saç tellerini düzeltin. Oldukça pratik ve etkili bir çözümdür.
  • Tel tokaları spreyleyin: Tel tokalarınızın yerinden oynamasını ve saçınızın bozulmasını istemiyorsanız bunun da pratik bir çözümü var. Tel tokaları saçınıza takmadan önce üzerlerine saç spreyi sıkarsanız tel tokalar saçınızda daha uzun süre sabit kalacaktır.
  • T-shirt ile kurulayın: Banyodan sonra saçınızın kabarmasını ve zarar görmesini istemiyorsanız, havlu yerine eski bir t-shirtünüzü kullanabilirsiniz. Pamuklu t-shirt, saçınıza havlu kumaşından daha iyi davranır.
  • Yarım yıkama: Eğer saçınızı yıkamak için vaktiniz yoksa ve kuru şampuan kullanmayı sevmiyorsanız, o halde saçınızın sadece bir kısmını yıkayarak bu sorunu kısa sürede çözebilirsiniz. Saçınızın ön kısmını ayırın ve arka kısmını bir toka ile toplayın. Ön kısmını yıkayın ve kurutun. Saçınızın ön kısmını yıkayarak saçınızın temiz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here