İhtiyacınıza Yönelik Klima Çeşitleri

0
248

İhtiyacınıza Yönelik Klima Çeşitleri

Yaz aylarının gelmesiyle sıcak hava sıkıntıları başladı. Dışarıda dolaşırken yeterince sıcağa maruz kaldığımız için eve geldiğimizde serinlemek istiyoruz. Özellikle çatı katı ya da çok güneş alan cepheli evlerde oturuyorsak o yaz bizim için işkence bile olabiliyor. Vantilatörler ise çoğu zaman yetersiz kalıyor. Hal böyle olunca yaz mevsiminin gelmesiyle beraber klima araştırmaları hız kazanıyor. Klima fiyatları enerji sınıfına, modeline, özelliklerine göre farklılık gösteriyor. A’dan G’ye kadar olan enerji sınıfı sıralandırması, günümüzde çıkan klima modellerinde genellikle A ile C arasında oluyor. A sınıfı enerjiye sahip klimalar en az elektriği harcayıp yüksek verim veren klimalar anlamına geliyor. A sınıfı klima fiyatları biraz tuzlu görünse de, elektrikten yapılacak tasarruf ve doğaya en az zarar veren klima modelleri olduğunu göz önünde bulundurursak, avantajlı duruma geçiyor.

Kullanılacağı yere göre farklılık gösteren klima çeşitleri mevcut. Bunlardan en yaygın olanları; mobil tipi klima, duvar tipi klima, salon tipi klima modelleri. Otel lobisi, hastahane gibi geniş alanların soğutulması için salon tipi klimalar tercih edilirken, ev ya da minik ofis odaları için genellikle duvar tipi klimalar talep görüyor. Mobil tipi klima ise kolay taşınabilen klimalar. Bu klimalar için tek gereken şey fleksible hortumun oda dışına çıkarılması. Bu hortumu cam veya duvardan rahatlıkla çıkartabilirsiniz.

Teknoloji geliştikçe klima modelleri de artıyor. Çirkin bir görüntü vereceğinden korkup bunca zaman klima almakla almamak arasında kaldıysanız endişelenmenize gerek kalmadı. Artık beyaz, gümüş, siyah seçenekleri ve şık modelleriyle birçok klima üretiliyor. Dekorasyonunuza uygun olan dilediğiniz modeli seçebilirsiniz. Sonrasında ise size sadece arkanıza yaslanıp serinlemenin tadını çıkarmak kalıyor.

Klima fiyatlarını belirleyen bir konu daha var. Yeni geliştirilen klima modelleri sadece soğutma işlevi görmüyorlar. Nem alma, anti-bakteriyel filtre bulundurma gibi bulunduğu ortamın sağlıklı olması için geliştirilmiş çeşitler de mevcut.

Klimanızı sadece yazın kullanacağınızı düşünerek üzülmeyin. Birçok klimanın ısıtma özelliği de mevcut. Özellikle ısıtma sistemi olmayan ev ve ofisler için çok uygun olan bu klima modelleri yaz kış sizin yardımınıza koşuyor. Üstelik ücretsiz montaj desteği ile kolay kurulum sağlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here