İri ve Çekici Gözlere Kavuşmak İçin Makyaj Önerileri

0
1095

İri, çekici gözler birçok kadının isteğidir. Gözlerinizin daha büyük görünebilmesi, onlara daha çok dikkat çekebilmeniz için  bu tavsiyeleri uygulayın :

1. Göz altındaki koyu halkaları gizlemek için sarı yerine şeftali ya da pembe tonlarında kapatıcı kullanın. Çünkü bu tonlar mor rengi daha iyi kapatır.

2. Kaşlarınızı düzgün bir şekilde alın. Kaşlarınızın doğal hali düzgün bir şekle sahip olsa bile düzeni bozan birkaç tane kıl bu şekli bozabilir. Düzgün alınmış kaşlar, gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Yalnız düzgün alınmış kaşlardan bahsettiğimiz incecik kaşlar değil buna dikkat etmelisiniz. Aksine kalın ve dolgun kaşlar gözlerinizi daha iri gösterir. Eğer seyrek kaşlarınız varsa, kaş kalemi yardımı ile kaşlarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. 

3. Alt kirpiklerinize mavi gibi açık renkli göz kalemi uygularsanız gözlerinizin beyazı daha parlak ve gözleriniz daha iri görünür. Beyaz ya da bej renk de kullanabilirsiniz.

4. Burnunuzun etrafındaki alanı aydınlatmak için gözlerinizin iç köşesine bej bir göz kalemi uygulayın. Koyu ya da beyaz renk kalemden kaçının çünkü bej renk daha doğal görünmesini sağlar.

5. Kirpiklerinizi kıvırma aleti ile kıvırın. Bunun gözleri daha iri gösterdiğini herkes bilir ama uygulayan çok azdır. Eğer kirpikleriniz istediğiniz gibi görünmüyorsa takma kirpik kullanabilirsiniz.

6. Alt kirpikleriniz boyunca sıcak, açık renkli bir göz farı uygularsanız da gözlerinize daha fazla dikkat çekebilirsiniz.

7. Göz çevresine ten renginize oranla iki yada üç ton koyu renkte bir sıkıştırılmış pudra uygularsanız, başka bir makyaj malzemesine gerek kalmadan gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

8. Kirpiklerinize rimel sürdükten sonra, kirpiklerin arasında kalan boşlukları doldurmak için likit eyeliner kullanın.

9. Gözlerinize far ya da maskara uygulamadan, sadece dudaklarınıza parlak bir ruj sürmeniz de gözlerinizi iri gösterebilir. Göz çevresine sadece kapatıcı uygulayın.

10. Göz kapaklarınıza aynı rengin iki farklı tonunu uygularsanız göz kapaklarınız daha geniş görünür.

kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here