İş Yerinde Kilo Almaya Dur Deyin !

0
204

1- Öğle tatilinde arkadaşlarıyla dışarıda yemek yemeyi kim sevmez ? Fakat yediğiniz yemeğin içerdiği kalori ve yağ miktarını biliyor musunuz ? Farkında olmadan bir oturuşta size bütün gün yetecek kadar kalori almış olabilirsiniz. İşte bu yüzden dışarıda yemeyi bırakın ve öğle yemeğinde yemek üzere kendinize kocaman bir kase salata hazırlayın. Düşük kalorili ve bol lifli bu öğünün keyfini çıkarın. 

2- Öğle tatilinizde sadece arkadaşlarınızla yazışarak zamanınızı harcamayın. Öğle tatili kalori yakmak için harika bir fırsat olabilir. Yürüyüş yapın, hatta iş yerinize yakın bir spor salonu varsa öğle derslerine katılabilirsiniz. Unutmayın, bütün gün oturmak sağlığınız için oldukça zararlı !

3- Öğle yemeğinden, atıştırma yaptıktan sonra vb. dişlerinizi mutlaka fırçalayın. Dişlerinizi fırçalamak sadece hijyen ve ferah bir nefes sağlamaz, aynı zamanda iştahınızı da kapatır. Beyninize yemeğin bittiği sinyalini verir.

4- Ofiste atıştırmak istediğinizde sağlıksız, yüksek kalorili abur cuburlardan uzak durun. Onun yerine yoğurt, meyve, kraker gibi daha besleyici atıştırmalıklar tercih edin.

5- Bir adet teneke kutu kolanın 143 kalori içerdiğini biliyor muydunuz ? Bu sağlıksız içecekten uzak durun. Onun yerine masanızda mutlaka su şişenizi bulundurun ve gün boyunca yudumlamayı sakın unutmayın. Su sadece kalori içermediği için değil, aynı zamanda midenizi de dolu tuttuğu için kilo almanızı engeller.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here