İşe Mola Egzersiz Vakti !

0
250

Masa başında çalışıyor ve bütün gün oturuyorsanız, öğle yemeği arasında ya da kısa bir mola verdiğinizde bu egzersizlerle vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece bir sandalye ve egzersiz bandı :)

Egzersiz 1

Egzersiz bandını kalçanızın altına alarak sandalyeye oturun. Elleriniz kalçanızın yanında, bandın uçları avuçlarınızda olsun. Fotoğrafta gördüğünüz gibi bandı yukarı doğru çekin. Kollarınız bir daire şeklini almalı. Bu şekilde kollarınızı kaldırıp indirerek 10 tekrar yapın. Bu egzersiz sizin kol, omuz ve göğüs bölgenizi çalıştıracaktır. 

 

Egzersiz 2

Sandalyenin kenarına oturun, sağ ayağınızla egzersiz bandının üzerine basın. Dirsekleriniz dışarıya ve avuç içleriniz aşağıya bakacak şekilde bandın her iki ucunu kavrayın. Fotoğrafta gördüğünüz gibi gövdenizi sol tarafa çevirirken bandı da omzunuza doğru çekin. Bu egzersizi 10 kere tekrarladıktan sonra bandı sol ayağınızın altına alıp sağ taraf için tekrarlayın. Kol, omuz ve karın kaslarını çalıştırır.

 

Egzersiz 3

Sandalyeyi karşınıza alın. Egzersiz bandını sağ ayağınızın altına alın, sol dizinizi ve sol elinizi sandalyenin üzerine koyun. Bandın her iki ucunu sağ avcunuzun içine alın. Sırtınızı bükmeyin. Fotoğrafta gördüğünüz gibi egzersiz bandını yukarı doğru çekin. 2 saniye durakladıktan sonra başlangıç pozisyonuna dönün. Bu egzersizi 10 kere tekrarlayın. Sol taraf için de 10 tekrar yapın. Omuz, kol ve sırt bölgesini çalıştırır.

Egzersiz 4

Sandalyeye oturun ve bacaklarınızı kalça genişliğinde açın. Egzersiz bandının iki ucunu ellerinizle kavrayıp bandı kalça hizanızda tutun. Fotoğrafta gördüğünüz gibi kalçanızı öne doğru itin. 3 saniye duraklayın. Başa dönün. 10 tekrar yapın. Popo, kol ve arka bacakları çalıştırır.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here