İyi Bir Uyku İçin Odanızı Düzenleyin

0
215

İyi bir uyku için yatak odanızın düzeninde şunlara dikkat edin :

Dağınıklıktan Kurtulun : Yatak odanızın dağınık olmamasına dikkat edin. Gece bu dağınıklığı görmeseniz bile var olduğunu bilmek sizi huzursuz edebilir. Eşyaları yatağın çevresine yığmayın, ferah bir ortam yaratın. Açık dolaplar, taşan elbiseler vb. kaçının.

Sakin, Dinlendirici Renkler Kullanın : Yatak odası duvarlarında ve dekorasyonunda ferah ve dinlendirici renkler kullanın. Yavruağzı, sarı, yeşil ve mavinin yumuşak tonları tercih edebilirsiniz. 

Elektronik Eşyaları Uzak Tutun : Televizyon, laptop, cep telefonu vb. elektronik eşyaları yatak odanıza sokmayın.

Temizlik Önemlidir : Yeni yıkanmış çarşaflar daha iyi uyumanızı sağlayabilir. Çarşafları her hafta değiştirin ve yıkarken rahatlatıcı bir kokusu olan deterjan kullanın. Yatağa girdiğinizde rahatlatıcı koku ve temiz çarşaflar daha çabuk uykuya dalmanızı sağlayacaktır.

Işığı Engelleyin : Yatak odanız ya karanlık olmalı ya da çok hafif aydınlık olmalı. Dışarıdan gelen ışığı en aza indirmek için kalın perde kullanın.

Kişiselleştirin : Bütün bu öneriler dışında, kendinizi şöyle bir gözden geçirin. Sizi en çok rahatlatan objeleri, renkleri düşünün ve bir araya getirin.

kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here