Kalıcı Makyaj Yaptırmadan Önce Düşünmeniz Gerekenler

0
435

Merhaba,
Bu konuda bilgi almak isteyen bir takipçimden aldığım mail üzerine böyle bir yazı hazırlamaya karar verdim. Eğer siz de kalıcı makyaj yaptırmayı düşünenlerdenseniz bu işlemi yapmadan önce düşünmeniz gereken bazı şeyler var;

Yüzde Yüz Kalıcı Değil
Kalıcı makyajlar dövmenin aksine son nefesinize kadar aynı kalmıyor. Dövme kadar derine işlemediği için bir kaç sene sonra solmaya başlıyor. Bu ilerde makyajınızı değiştirebileceğiniz anlamına geliyor ama aynı zamanda da kötü bir görünüm kazanacak demektir.

Ciddi Allerjilere Neden Olabilir
Kalıcı makyaj yaptırırken düşünmeniz gereken en önemli şeylerden biri vücudunuzun vereceği tepki. Sonuçta size ait olmayan bir şeyi bünyenize alıyorsunuz. Bu allerjik bir reaksiyona yol açabilir. Kalıcı makyajı yaptırmadan önce doktorunuza danışmanız iyi olacaktır. Ayrıca makyajı yapacak olan klinikten önce ufak görünmeyen bir yere yapmasını isteyip, bir kaç gün bekleyebilir, sorun çıkmazsa devam edebilirsiniz.

Kalıcı Makyaj MR Sonuçlarınızı Yanıltabilir
Bu ilginç bir madde. MR makineleri aslında büyük mıknatıslardır ve kalıcı makyajın içinde de metal partiküller vardır. Bu metaller MR sonuçlarınızın hatalı çıkmasına yol açabilir. MR sonrası makyajlı bölgelerde kızarmalar görülebilir. MR cihazına girmeden önce yetkiliyi yüzünüzde kalıcı makyaj olduğuna dair uyarmalısınız.

Kullanılan Aletler %100 Steril Olmalıdır
Kalıcı makyaj işlemi sırasında kullanılan aletlerin steril olması çok önemlidir. AIDS, Hepatit-C gibi bir çok hastalığı kapabilirsiniz. İşlemi yaptıracağınız yeri biraz araştırdıktan sonra seçin.

En İyi Sonuç Bir Kaç Seans Sürebilir
İsteklerinize ve metobolizmanıza bağlı olarak işlemleri bir kaç defa uygulamanız gerekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.