Kalın ve Kabaran Saçlar İçin Öneriler

0
636

Kalın, kabaran saçların bakımı zordur. Hele bir de kıvırcıksa. Bu yazımda işinize yarayacak küçük öneriler vermek istiyorum. Eğer sizin de saçınız kalın ise şunları bilmenizde fayda var;

Sabırlı Olun

Her şeyden önce sabırlı olmanız gerekiyor. Çünkü kalın ve kabaran saçların bakımı dediğim gibi zor. Eğer onunla sabırla ilgilenmezseniz karşılığını alamazsınız. Mesela en basitinden bir örnek vermek gerekirse; kurutma makinesi saçınızı kabartacağı için onun kendi kendine kurumasını beklemeniz gerekir. Evet bunu beklemek birazcık uzun sürebilir ama en doğrusu bu olacaktır.

Çok Kısa Modellerden Kaçının

Eğer saçınız kalın ve düz ise belki pixie model deneyebilirsiniz. Fakat saçınız kalın ve aynı zamanda kıvırcık ise kısa saç modellerinden uzak durun. Kısa saç modeli ile başa çıkmanız daha zor olabilir. Kısa saç daha fazla kabaracaktır ve derli toplu tutabilmeniz zorlaşacaktır.

Kısa Kahküller Kestirmeyin

Kabaran saçlar için kısa saç modeli ne kadar riskli ise kısa kahküller de o kadar risklidir. Kısa kahküller yerine uzun ve yan tarafa toparlanmış kahküller tercih edebilirsiniz.

Doğru Saç Ürünlerini Kullanın

Saçınız için en doğru ürünleri seçin. Eğer saçınızdaki kabarmadan şikayet ediyorsanız hacim veren şampuanları, köpükleri unutun. Mesela arındırıcı şampuanlar, kabarmayı önleyen saç ürünleri size uygundur.

Saçınızı Örün

Kalın saçlar saç örgüsü için biçilmiş kaftandır. Hem kalın saçlarda saç örgüsü daha güzel görünür, hem de kabarmayı önlemek ve saçınızı bir arada tutabilmek için etkili bir saç modelidir. Eğer örebileceğiniz kadar uzun bir saçınız varsa bu avantajı kullanın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here