Kan Basıncını Düşürmenin 5 Doğal Yolu

0
272

Meditasyon

Meditasyon yapmak size, sakin ve odaklanmış bir zihin sağlayabilir. Bu rahatlamanın sağladığı bir diğer fayda ise kan basıncını düşürmektir. Rahatladığınızda vücudunuz kan damarlarını açan daha fazla nitrik oksit üretir.

Evcil Hayvan Edinmek

Araştırmalar, evcil hayvan bakanların daha düşük kan basıncına aynı zamanda daha düşük kolesterol ve kalp krizi riskine sahip olduğunu gösteriyor. Bu da evcil hayvanların endişe ve sıkıntı azaltan özelliklerinden kaynaklanıyor.

Ölçülü Alkol

Ölçülü alkol kullanımı da kan basıncınızı düşürmeye yardım eder. 65 yaş üstündeki kadın ve erkekler için bir kadeh, genç kadın ve erkekler için ise 2 kadeh alkol kan basıncını düşürür. Fakat daha fazlası tam tersine etki yaratır.

Tuzdan Uzak Durmak

Sağlıklı bir kan basıncı için belki de en bilinir tavsiye tuz oranı düşük yemeklerle beslenmektir. Genç ve sağlıklı bireyler için maksimum 2,300 mg sodyum, 50 yaşın üzerindekiler içinse maksimum 1,500 mg sodyum yeterlidir.

Kilonuzu Korumak

Sağlıklı beslenme ve ideal kilonuzu korumak beraberinde sağlıklı bir kan basıncı getirir. Kilonuza dikkat edin, obeziteden korunun.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.