Kare Yüzlere Uygun Saç Modelleri

1
726

Bugün sizinle kare yüze sahip olanların kendilerine en uygun saç modelini nasıl seçebileceklerini paylaşmak istedim. Kare yüz, yüz şekilleri arasında belki de en fazla gizlenmek istenen, saç modeli seçimini kısıtlayandır. Yüzünüzdeki kare görünümü yumuşatacak olan saç modellerine gelin beraber bir göz atalım:

Kat Attırın

Eğer uzun saç modelinden vazgeçmek istemiyorsanız, o halde saçınıza biraz kat attırın. Saçınızdaki katları belirginleştirmek ve yüz hatlarınızdaki kare görünümü yumuşatmak için saç şekillendirici kremden yardım alın.

Kısaltın

Çene bitiminde sonlanan, aşağı doğru incelen kısa bir saç modeli kare yüze sahip olanların tercih edebileceği bir seçenek. Fotoğrafta gördüğünüz gibi saçınızın üst kısımlarına volüm kazandırın ve uç kısımlarını ise düzleştirin. Böylece yüzünüze biraz da olsa yuvarlak bir görünüm verebilirsiniz.

Dalgalandırın

Eğer saçınız uzunsa, saçlarınızın uçlarına yapacağınız hafif dalgalar yüzünüzün kare şeklini yumuşatabilir. Büyük, yuvarlak bir fırça kullanarak saçınızı dalgalandırabilirsiniz. Dalgalarınızı sprey yardımı ile korumayı ihmal etmeyin.

Düzleştirin

Uzun saçı olanlar için bir başka alternatif de dümdüz bir saç modelidir. Uzun ve dümdüz bir saç, insanların dikkatini çene kısmından uzak tutar, yüzünüzün üst kısmına toplar. Eğer uzun bir saçınız varsa, düzleştirici yardımı ile bu görünüme kavuşabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here