Kendinize En Uygun Eteği Nasıl Seçersiniz?

0
270

Kendinize En Uygun Eteği Nasıl Seçersiniz?

Etek giymeyi seviyor, fakat kendinize en yakışan ve kusurlarınızı kapatacak etek modellerine karar veremiyor musunuz? O halde bu önerilere göz atın;

  • Kendinize en uygun etek modellerini vücut tipinizi gözden geçirerek bulabilirsiniz. Fakat neredeyse herkese uygun olabilecek bir etek modeli var; 1950’lerin modakloş etekler. Kloş etek, göbeğinizdeki fazlalığı ve geniş kalçalarınızı saklamak için harika bir modeldir. Ayrıca eğer belirgin vücut hatlarınız yoksa, üzerine takacağınız bir kemerle düz vücudunuza hat kazandırabilirsiniz.
  • İnce, çocuksu vücuda sahip olan kadınlar, çoğu istediklerini giyebildikleri için genellikle şanslı olarak görülür. Fakat öyle değil. Eğer incecik bacaklarınız varsa sopa gibi görünmemesi için etek seçiminde titiz olmanız gerekir. Maksi etekler sizin için iyi bir seçimdir. Kısa etekleri ise çizmelerle giyebilirsiniz. Ayrıca çan etekler vücudunuza kadınsı bir hat kazandırmak için oldukça uygundur.
  • Eğer bir kadın için ideal ve arzulanan vücut tipine; kum saati görünümüne sahipseniz hatlarınızı ortaya çıkaracak olan etek modellerini tercih etmelisiniz. Mesela kalem etekler üzerinizde harika duracaktır. Aynı şekilde, üzerine kemer takacağınız kloş eteklerle ince belinizi ve kum saati görünümünüzü vurgulayabilirsiniz. Dar mini eteklerden ise uzak durun.
  • Armut vücut tipine sahipseniz, yani göğüsleriniz küçük, kalçanız genişse; kalçanızı gizleyecek etek modellerini tercih etmelisiniz. Çan etekler, dikkatleri kalçanızdan uzaklaştırarak ince bacaklarınızda toplar. Diz seviyenizde biten eteklere göz atmalısınız.
  • Çan etekler olmasa ne yapardık :) Tıpkı armut vücut tipinde olduğu gibi elma vücut tipine sahip olanlarda da kurtarıcıdır. Yalnız elastik belli elbiselerden uzak durmalısınız, bu daha fazla dikkat çekmenize neden olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.