Kilolu Kadınlar İçin Giyim Önerileri

0
1278

Vücut Tipinize Göre Giyinin

Büyük beden giyen kadınların doğru giyinebilmek için dikkat etmeleri gerekenlerden biri vücut tipine göre giyinmektir. Basitçe anlatmak gerekirse; dikdörtgen vücudunuz varsa onu daha hatlı göstermeniz, kum saati ise onu ön plana çıkarmanız yada armut vücut tipine sahipseniz vücudunuzdaki orantıyı sağlayacak kıyafetler seçmeniz gerekir.

Size Yakışanı Bilin

Bu giyim önerisi kilolu olsun olmasın tüm kadınlar için geçerlidir. Kendinize yakışanı ve üzerinizde iyi duranları bilmelisiniz. İyi giyinmek sadece moda olanı giymek demek değildir. Her moda olanı giyemezsiniz, bazı trendler size uygundur, bazıları değildir. Fazla kilolarınız varsa bu maddeye ekstra önem vermelisiniz, modayı takip edin ama sadece kusurlarınızı kapatanlarına uyun.

Beğendiğiniz Bölgeleri Öne Çıkarın

Fazla kilolarınızın olması vücudunuzun hiç beğendiğiniz bölgesi olmaması anlamına gelmez. Sadece kusurlarınıza takılıp kalmaktan vazgeçin! Belki hatlarınız belirgin, belki bacaklarınız oldukça düzgün, mutlaka beğendiğiniz bir bölgeniz vardır. Onu ön plana çıkarın. Böylece dikkatleri kusurlarınızdan uzaklaştırıp, kendinize daha fazla güvenirsiniz.

Renkleri Doğru Kullanın

Canlı renkler sadece görünümünüzü canlandırmaz, aynı zamanda kullanıldıkları bölgeye dikkat çekebilme özelliğine sahiptir. Mesela yakanıza dikkat çekmek istiyorsanız canlı renklerde bir kolye takabilirsiniz. Bu şekilde kontrol sizin elinizde olur ve dikkatleri kusurlarınızdan uzaklaştırmak için başka bir bölgeye çekebilirsiniz. Kısacası renkleri doğru kullanmak sizin için oldukça önemli.

Doğru İç Çamaşırlarını Kullanın

Doğru iç çamaşırlarını kullanmak tıpkı doğru fondöteni kullanmak gibidir. Doğru iç çamaşırlarını seçtiğiniz takdirde üzerinizdeki kıyafetler daha düzgün görünür. Ayrıca kendinizi daha rahat hissedersiniz, bu da sizin özgüveninizi yükseltir.

Doğru Beden Kıyafetleri Giyin

Fazla kilolarınız varsa doğru bedeni bulabilmek önemlidir. Kendinizi ne gereğinden fazla bol kıyafetlerin içine hapsedin, ne de vücudunuzu sıkan ve kusurlarınızı ön plana çıkaran dar kıyafetler giyin. Üzerinize tam oturan kıyafetleri seçin. Beden numarasına takılı kalmayın, deneme kabinine farklı beden kıyafetleri alarak girmeniz daha faydalı olacaktır. Böylece hangisinin üzerinizde daha iyi durduğunu görebilirsiniz.

Desen Seçimi

Desenli kıyafetler seçerken tercihinizi küçük desenlerden yana kullanın. Küçük desenler size daha uygundur. Ayrıca çizgili kıyafetler kullanmak istiyor ama yatay çizgilerin sizi daha kilolu göstermesinden korkuyorsanız; dikey çizgileri ve ince bitişik yatay çizgili kıyafetleri seçin. Kalın ve aralıklı yatay çizgiler sizi kilolu gösterebilir ama ince bitişik yatay çizgiler aksine ince gösterir.

Kumaş Seçimi

Fazla kilolarınız varsa kumaş seçiminde titiz davranmalısınız. Polyester gibi ucuz kumaşlar vücudunuzu sararak kusurlarınızı ön plana çıkarır. Bunun yerine pamuklu, ipek gibi kaliteli kumaşları tercih edin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.