Kırabileceğiniz 5 Stil Kuralı!

3
562

Bazı stil kurallarından kurtulmanın vakti sizce de gelmedi mi? İşte püf noktaları ile birlikte, kırabileceğiniz 5 stil kuralı;

1. Kahverengi ile Siyahı Kombin Etmeyin

Kahverengi ile siyahı bir arada kullanmanın en basit ve şık yolu leopar desenini tercih etmektir. Eğer leopar deseni sizin tarzınız değilse, siyah dar paça pantolonun altına kahverengi botlarınızı çekin. Ya da küçük siyah elbisenizi kahverengi ceketle tamamlayabilirsiniz.

2. Farklı Desenleri Bir Arada Kullanmayın

Farklı desenleri bir arada kullanmak biraz riskli görünse de, püf noktaları var. İlk püf noktası desenlerin ölçeğini göz önünde tutmak. Küçük ölçekli desenlerle büyük ölçekli desenleri bir arada kullanmaya dikkat edin. İki desen de aynı ölçekte olursa göz yorar ve rüküş görünür. İkinci püf noktası ise kombin içerisinde sadece iki ayrı desen kullanmaya özen göstermek. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde desenleri kombin etmekten çekinmeyin.

3. Burnu Açık Ayakkabılarla Çorap Giymeyin

Yine kırmanız gereken bir kural. Ayrıca bu şekilde ayakkabınızın kullanım süresini de uzatabilirsiniz. Kalın bantlı ve kalın topuklu ayakkabılar bu kuralı kırmak için en uygun olanlarıdır :)

4. Yatay Çizgili Kıyafetler Sizi Kilolu Gösterir, Giymeyin

Evet kalın ve aralıklı yatay çizgiler kilolu görünmenize neden olabilir ama ince ve daha bitişik çizgiler ince görünmenizi sağlar. Yatay çizgileri vücudunuzun şeklini dengelemek için avantaja bile çevirebilirsiniz. Geniş kalçalarınız varsa çizgileri göğüs kısmında, göğüs ölçünüz büyükse çizgileri eteğinizde kullanın.

5. Payetler Sadece Gece Giyilir

Payetlerle ilgili bu önyargıyı bırakmanın zamanı çoktan geldi. Payetli kıyafetleri gün içerisinde de kullanabilirsiniz. Mesela payetli bir bluzun üzerine kot ceket ya da payetli mini bir eteğin üzerine ince bir kazak geçirebilirsiniz.

Fotoğraflar: hercampus.com

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here