Kırışıklıkların 7 Oluşum Nedeni

0
227

Güneş ve Solaryum

Güneş ve solaryum da kırışıklıkların nedenleri arasında. Koruyucu ürünlerin, güneş gözlüğünün ve şapkanın değerini küçümsemeyin.

Yüz Mimikleri

Gülmek, kaşlarınızı çatmak gibi yüz mimikleri kırışıklıklara neden olabilir. Ama bu demek değildir ki duygularınızı ifade etmekten çekinmelisiniz. Duygularınızı göstermekten kaçınmak yerine bazı alışkanlıklarınızdan uzak durabilirsiniz. Mesela pipetle bir şeyler içmek gibi. 

Sağlıksız Diyetler

Sağlıksız diyetler, vücudunuzu güçsüz, cildinizi cansız bırakır. Vitamin, mineral  açısından değerli besinleri terk etmeniz, vücudunuzun kendini besleyecek bir şey bulamamasına neden olur. Bu nedenle kırışıklıklar kaçınılmazdır. Vücudunuzun tüm ihtiyaçlarını karşılayacak dengeli bir diyet uygulayın.

Sigara Kullanmak

Sigaranın erken yaşlanmaya neden olduğundan şüpheniz olmasın. Ne yazık ki, sigara kullananlar bu kötü alışkanlıktan kolay kolay vazgeçemiyor. Güzel bir cilt için sigaradan uzak durun.

Genler

Bazı insanlar diğerlerine oranla kırışıklık oluşumuna daha eğilimlidir. Bunun nedeni de genlerdir.

Toksinler

Yaşadığımız dünya maalesef zehirlerle dolu. Fakat hemen kendinizi umutsuz hissetmeyin. Cildinizi korumanın yolları var. Antioksidan zengini gıdalarla beslenin.

Hormonal Değişiklikler

Hormonal değişiklikler en az bilinen kırışıklık oluşum nedenlerindendir. Çoğu zaman kontrolümüz dışındadır. Hormonlarda meydana gelen ani bir değişim, vücudumuzun daha az kadınlık hormonu salgılamasına neden olur. Bunun sonucunda cildimizde kırışıklıklar oluşabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here