Kırmızı Ruj Seçiminin Püf Noktaları

0
391

Kırmızı Ruj Seçiminin Püf Noktaları

Yılbaşı gecesi için aklınızda kırmızı ruj sürmek varsa, gelin kırmızı ruj seçiminde nelere dikkat etmeliyiz bir bakalım;

  • Öncelikle rujun alt tonuna dikkat etmelisiniz. Turuncu alt tonlu kırmızı rujlar koyu tenlilerde, mavi alt tonlu kırmızı rujlar ise açık tenlilerde daha iyi durur. Kırmızı ruj seçerken buna dikkat ederseniz dişlerinizin sarı görünmesini önlemiş olursunuz.
  • Koyu tonlu kırmızı rujlar parlak olanlarına oranla cilt tarafından daha kolay taşınabilir. Eğer risk almak istemiyorsanız tercihinizi koyu tonlu kırmızı rujlardan yana kullanabilirsiniz.
  • Kırmızı ruj seçiminde bir diğer önemli nokta ise rujun yapısı. Bu da sizin nasıl bir görünüm istediğinize bağlı.  Eğer opak bir görünüm istiyorsanız mat rujları tercih etmelisiniz. Mat rujların rengi dudağınızda daha uzun süre kalır. Eğer mat ve yoğun bir renk istemiyorsanız, daha hafif yapıda, pırıltılı bir alt yapıya sahip rujları seçmelisiniz.  İstediğiniz daha fazla ışıltı ise dudak parlatıcı bakmalısınız. Dudak parlatıcıları rujlardan daha az kalıcıdır. Tek başına kullanabileceğiniz gibi aynı renkte bir rujun üzerine de sürebilirsiniz.

Ayrıca Kırmızı Ruj Sürmenin Püf Noktaları da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here