Kısa Bacaklı Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

0
3669

kisa-bacakli-kadinlar-nasil-giyinmeli

Bacak boyunuz kısaysa, bazı giyim önerilerini dikkate alarak bacak boyunuzu gizleyebilir, yada bacaklarınızı daha uzun gösterebilirsiniz.

  • Eğer bacaklarınız kısaysa ilk dikkat etmeniz gerekenlerden biri kombinlerinizde çok fazla renk kullanmamaktır. Bu vücudunuzun bölgelere ayrılmasına neden olur ve bacaklarınıza dikkat çekerek onları olduğundan daha kısa gösterir.
  • Etek boyunu uzun tutmak yapacağınız bir diğer hata. Bacaklarınız ne kadar görünürse, bacak boyunuz da o kadar uzun görünür. Eğer mini etekle rahat edebilen biriyseniz bu sizin için avantaj olacaktır. Mini etek giymekten hoşlanmak zorunda değilsiniz, etek boyunuz dizlerinizi geçmesin yeter.
  • Eğer bacaklarınız kısaysa ayakkabı seçiminiz de önemlidir. Bilekten bantlı ayakkabı modelleri bacaklarınızın bütünlüğünü keserek bacaklarınızın daha kısa görünmesine neden olur. Aynı zamanda bilekte biten yarım çizmelerden de uzak durmalısınız.
  • Peki hangi ayakkabı modellerini tercih etmelisiniz? Yüksek topuklu ayakkabılar sizin için harika bir tercihtir. Hem boyunuzu daha uzun gösterir, hem de uzun pantolonlar giyebilirsiniz. Topuklarınızı kapatacak kadar uzun bir pantolon giyerek bacaklarınıza uzun bir silüet kazandırabilirsiniz.
  • Düşük belli pantolonlar moda olsa da, eğer bacak boyunuz kısaysa bu pantolonlar size göre değildir. Etek ve pantolon seçimlerinde düşük belden uzak durmalısınız. Yüksek bel pantolonlar ve göğüs altından genişleyen elbiseler daha yerinde bir tercih olacaktır.
  • Uzak durmanız gereken kıyafetler arasında dar pantolonlar da yer alıyor. Dar pantolonlar bacaklarınıza ve kalçanıza yapışır, bacaklarınızın ne kadar kısa olduğuna dikkat çeker. Bunun yerine düz inen yada ispanyol paça pantolonları tercih edebilirsiniz. Koyu renklilerin yanı sıra, ince dikey çizgili pantolonlar da bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlar.

Ayrıca Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Önerileri başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here