Kısa Boylu Kadınlar Bu Sezon Nasıl Giyinmeli?

0
528

Bu zamana kadar beraber 2012 sonbahar/kış moda trendlerini inceledik sizinle. Peki her trend size uygun mu? Tabi ki hayır. “Moda kendine yakışanı giymektir” diye klasik bir söz vardır bilirsiniz. Bugün bu doğrultuda size bir yazı hazırlamaya karar verdim. Bu yazı kısa boylu kadınların sezon trendlerinden hangilerini uygulayıp, hangilerinden uzak durması gerektiğine yönelik :)
Modayı tek başına takip etmek yeterli değildir. Eğer vücudunuzun kusur ya da sevmediğiniz noktaları varsa, onları uygun trendleri uygulayarak kamufle edebilmeniz, tam tersine, sevdiğiniz, övündüğünüz bölgeleri de ön plana çıkarmanız mümkün. Ancak bu şekilde modayı başarılı bir şekilde takip edebilirsiniz.

Biraz lafı uzattım farkındayım, hazırsanız başlayalım önerilere;

Peplum Detaylar

Bildiğiniz gibi peplumlar bu sezon yine popülerliğini sürdürmeye devam edecek. Bu trendi uygulayabilmek için boyunuzun bir önemi yok. Sadece peplum detayını vücudunuzun hangi bölümünde kullanacağınızı bilmeniz yeterli. Belinizden daha aşağı bir noktada kullanmaktan kaçının, mesela düşük bel bir peplum elbise sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir. Peplum detayını her zaman bel hizanızda ya da daha üstünde tutmaya dikkat edin.

Kısa Ceketler

Bu sezon oversize (aşırı büyük) kabanlar trend olsa da sakın bu yanlışa düşmeyin. Siz tercihinizi yine bir başka trend olan kısa ceketlerden yana kullanın. Kısa ceketler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.

Bordo Renkli Kıyafetler

Zengin görünümlü bordo renk, bu sezonun şüphesiz ki en gözde renklerinden biri. Bu rengi gardrobunuza dahil etmenizde hiçbir sakınca yok. Kısa boylu olabilirsiniz ama vücudunuzun diğer övündüğünüz bölgelerini bu rengi kullanarak ön plana çıkarabilir, dikkatleri boyunuzdan uzağa odaklayabilirsiniz.

Gotik Trendinden İlham Alın

2012 sonbahar/kış trendlerinden biri de “Gotik“. Bu trendi tamamen benimsemek zorunda değilsiniz. Koyu renkler, özellikle siyah renk kısa boylu bir kadının gardrobunda mutlaka olmalı.

Büyük Kemerlerden Uzak Durun

Gelelim uzak durmanız gerekenlere. Büyük kemerler bu sezonun öne çıkan trendlerinden olsa da sizi olduğunuzdan kısa göstereceği için ince kemerlere sadık kalın.

Bol Pantolonlar Size Uygun Değil

Eğer boyunuz kısaysa uzak durmanız gerekenler arasında sezon trendi bol pantolonlar var. Size en uygun pantolon modeli fit yani üzerinize tam oturan modellerdir. Bu doğrultuda “renkli kot pantolon” trendi size daha uygundur.

Elbette sezon trendlerinden kendinize uyabilecek olanlar bu kadar sınırlı değil, ben ilk etapta size yardımcı olabilmek için öne çıkanları derlemeye çalıştım. Umarım yararlı olur. 2012 Sonbahar/Kış sezonuna ait tüm moda trendlerini görmek için tık tık!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here