Kısa Boylu Kadınlar İçin Elbise Modelleri

0
1872

Eğer boyunuz kısaysa, elbise seçiminde dikkat edeceğiniz bazı noktalar var. Doğru elbiseyi seçtiğiniz takdirde olduğunuzdan daha uzun bir görüntü yakalamanız mümkün. Peki hangi elbise modellerini seçmeli, nelere dikkat etmeli? Başlayalım;

Çan Etekli Elbiseler

Belden genişleyen çan etekli bir elbise, bacaklarınızın ve dolayısıyla sizin daha uzun görünmenizi sağlar. Kısa etekli bir elbise de giyebilirsiniz fakat, dizin hemen üzerinde biten bir etek boyu sizin için ideal olanıdır.

Fit Elbiseler

İster elbise olsun, ister başka bir kıyafet. Üzerinize tam oturanlar kısa boyluysanız, her zaman sizin için en iyi seçimdir. Daha uzun bir illüzyon yaratmak için vücudunuzu saran elbiseleri tercih edin, bol ve salaş olanlardan uzak durun.

Göğüs Altından Kemerli Elbiseler

Göğüs kısmının hemen altına oturan elbiseler tercih edebileceğiniz bir başka model. Yalnız bu elbise modelini seçerken, eteğinin kabarık yada fazla bol olmamasına dikkat edin. Aksi halde sizi olduğunuzdan daha kısa gösterecektir.

V Yakalı Elbiseler

Şal modeli V yakalı, belden kemerli elbiseleri mucize olarak adlandırsanız yeridir. Neredeyse tüm vücut tipleri ile uyumludur. Bu elbise modeli belinize tam oturduğu ve yaka kesiminin V şeklinde oluşu nedeniyle size istediğiniz uzun görünümü verecektir.

Maksi Elbiseler

Daha önce de söylediğimiz gibi maksi elbiselerden çekinmenize gerek yok. Önemli olan nasıl seçeceğinizi bilmek. Maksi elbise seçerken, yine fazla volümden uzak durmalı, vücudunuza tam oturan modelleri seçmelisiniz. Altına topuklu ayakkabılarınızı da giymeyi unutmayın.

Kısa boylu kadınlar için daha fazla giyim önerisi arıyorsanız tık tık; Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Önerileri.

görsel: chictopia.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here