Kışın Saçınıza Yumuşaklık Kazandırmanın Yolları

1
233

Kışın Saçınıza Yumuşaklık Kazandırmanın Yolları

Önümüzde soğuk kış ayları var. Soğuk havalarda saçınızın yumuşaklığını korumak zorlaşabilir. Peki bu dönemde saçınıza nasıl yumuşaklık kazandırabilirsiniz, nelere dikkat etmelisiniz? Birkaç öneride bulunmak isterim;

  • Eğer saçınız kışın çok kuru görünüyorsa, kuru saç derisine özel üretilmiş şampuanları deneyebilirsiniz. Saçınıza hem yumuşaklık ve parlaklık kazandıracak, hem de kuru saç derisinin neden olduğu kepek probleminin önüne geçecektir.
  • Kullandığınız saç bakım ürünlerinin yanı sıra, saçınızı vitaminlerle de destekleyebilirsiniz. Mesela E vitamini, saçınızı ve cildinizi mükemmel nemlendirir. Kalp sağlığı için yararlı olması da yanında bonusu. Günde bir yada iki kapsül yumuşacık saçlar için ideal. Tabi kapsül yerine E vitamini bakımından zengin besinleri de tüketebilirsiniz.
  • Soğuk havalarda saç kurutma makinesi en büyük yardımcılarımızdan biri. Fakat özellikle kış aylarında saçın kendi kendine kurumasını beklemek, onun yumuşaklığını korumak için en etkili yollardan biridir. Mecbur kalmadıkça saç kurutma makinesini kullanmayın.
  • Gece hava sıcaklığı değişir, kuru ve soğuk hava, her ikisi de saçınızın kurumasına neden olur. Bu nedenle gece saçınızın nemini korumalısınız. Bunu da gece yatmadan saç bakımınızı tamamlayıp, saçınızı ipek bir eşarp ile sararak yapabilirsiniz. Saçınızın sabah nemli ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Ayrıca saten yastık kılıfı da saçınızın kurumasını önleyecektir.
  • Kışın kullandığınız saç bakımı ürünlerinde daha titiz olmasınız. Saçınızın kuru görünmesine neden olacak kimyasallar içeren saç spreylerinden, jellerinden uzak durun. Mutlaka nemlendirici özelliği bulunanları tercih edin.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here