Kızıl Saçlarınızla Kasıp Kavurmaya Hazır mısınız?

1
217

Kızıl Saçlarınızla Kasıp Kavurmaya Hazır mısınız?

Kızıl Saçlarınızla Kasıp Kavurmaya Hazır mısınız?

Kızıl saç rengi her kadının ateşli hayali olmasına rağmen, pek çoğu böyle bir değişime cesaret edemez. Fakat bir kere denediğinizde de kızıl saçın değişik tonlarından kolay kolay vazgeçemezsiniz. Göz alıcı bir kızılla tanışmak istiyor, fakat yine de emin olamıyorsanız kızıl saç rehberimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

Boyadan Önce
Cilt tonunuzun kızıl renge uyumlu olması çok önemli. Özellikle açık tenliler veya pembeye yakın tenli kadınlar rahatlıkla kendilerine uygun bir kırmızı tonu yakalayabilirler. Öte yandan esmer veya koyu tenli kadınlar için bu biraz daha zor olabilir.

Ayrıca saç renginizi kızıl gibi işlem gerektiren bir renge boyamadan evvel saçlarınızın sağlıklı ve bakımlı olması gerekir. Sağlıklı saçlarda bile akan kırmızı boya moleküllerinin sağlıksız saç uçlarına tutunması daha zordur. Bu yüzden haftalık yoğun bakımlarınızı yapmayı ve düzenli olarak uçlarınızı kestirmeyi ihmal etmeyin.

En Parlak Kızıllar İçin
Ünlülerin kuaförlerinden Parvine Klein, kızıl tonlarını kullanmaya başladıktan sonra saçlarınızı en fazla haftada üç kere yıkamanızı ve asla sıcak su kullanmamanızı tavsiye ediyor. Saçın akma sürecini hızlandırmamak için kepek şampuanlarında olduğu gibi sert kimyasallar içeren şampuanlardan kızıl saçlıların uzak durması çok önemli. Kızıl, diğer tüm renklerden çok daha çabuk aktığı için, dışarıda uzun bir gün geçireceğiniz zaman UV koruyuculu bir saç şekillendirici kullanabilirsiniz.

“Pembemsi ve morumsu kırmızılar cazip gelse de doğal görünmezler,” diyor New Yorklu saç stilisti Jennifer J. Bakır, kestane ve çilek tonlarını tercih ederseniz, hem daha doğal bir görünüm elde edersiniz, hem de uzun süre sıkılmadan kullanabileceğiniz bir renge kavuşursunuz. Makyajınızı da kırmızı saçlarınızla uyumlu bir hale getirmeniz gerekecek. Özellikle koyu renk, dumanlı gözlerden uzak durmalı, pembelerle flörte başlamalısınız. Pembe ruj ve allık, kızıl saçla muhteşem bir uyum yakalar. Yine saç stilistlerinden bir tavsiye: Tuhaf görünmek istemiyorsanız, kaşlarınızı boyamayın!

Sonuç olarak, kızılın herhangi bir tonu oldukça gösterişli ve çarpıcıdır. Bu yüzden de birçok meraklı ve hayranlık dolu bakışla karşılaşmaya hazır olun!

Özlem Özarpacı çeşitli televizyon ve reklam
prodüksiyonlarının kostüm ekiplerinde çalışıyor. Bunun yanında serbest yazarlık
ve çevirmenlik yapan Özarpacı’nın makaleleri çeşitli web siteleri ve dergilerde
yayımlanıyor. Özarpacı, aynı zamanda 2009’dan beri aksesuar tasarımcılığı
yapıyor.1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here