Kötü Görünen Saç Nasıl Kamufle Edilir?

3
1101

Sabah uyanamadınız ve işe geç kaldınız. Dağınık bir yatak saçı ile işe gitmek zorunda değilsiniz. Yada saçınızı bir nedenden dolayı yıkayamadınız ve hoş görünmüyor. Kamufle edebilirsiniz. Benzer senaryolardan dolayı “kötü saç günü” yaşıyorsanız size birkaç hızlı çözüm yolu sayalım;

Dağınık Saç Örgüsü

Saçınız kötü görünüyorsa, yıkamaya yada bakım yapmaya (fön vb.) vaktiniz olmadıysa, bunu görünümü hafifletmek adına örebilirsiniz. Dağınık ve gevşek bir saç örgüsü kirli saçı kamufle eder, yatak saçından daha derli toplu görünmesini sağlar. Ayrıca bu sezonun trend saç modelleri arasında bulunduğu için şanslısınız!

Dağınık Topuz

Bu görünümü kamufle edebileceğiniz bir diğer saç modeli de dağınık topuz. Dağınık topuzun özelliği mükemmel olmak zorunda olmadığıdır. Bu nedenle saçınızı ihmal ettiyseniz bu model size yardımcı olabilir.

Tel Toka

Kahkülleriniz dağıldı mı? Düzeltmeye vaktiniz yoksa, o zaman onları açık olarak kullanmak yerine tel toka yardımı ile bir tarafa toplayabilirsiniz. Böylece vaktiniz dar iken evden daha hızlı şekilde çıkabilirsiniz.

Hafif Dalgalar

Saçınız kötü görünüyorsa onunla savaşmaktan ve aşırı şekillendirmekten kaçının. Saçlarınızın uçlarına doğru hafif dalgalar vermeniz hem hızlı hem de daha etkili bir sonuç olacaktır, ayrıca saçınızdaki elektriklenmeyi kamufle edecektir.

Saç Aksesuarları


Eğer saçınızla hiç uğraşmadan, tamamen kamufle etmek istiyorsanız o zaman iş aksesuarlara düşüyor. Şapka, saç bandı, fular, taç gibi saç aksesuarları ile kötü görünen saçınızı saklayabilirsiniz.

Kuru Şampuan

İyi ki kuru şampuan var! Eğer saçınızı yağlı ve kirli hissediyorsanız kuru şampuan saçınızdaki fazla yağı alarak bu görünümü hafifletecektir. Kuru şampuanlar size hijyen sağlamaz ama öz güveninizi kısa süreliğine size geri verir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.