Kötü Görünen Saçlara Hızlı Çözümler

2
2553

Sabah kalktınız, saçınız kötü görünüyor. Yıkamaya ya da uzun uzun toparlamaya vaktiniz yok. İşte size saçınızın hızlıca daha canlı görünmesini sağlayacak öneriler:

1. Saçınızı yıkamaya, kurutmaya vaktiniz yoksa saçınızın sadece ufak bir bölümünü yıkayabilirsiniz. Saçınız yağlandığında en çok saçınızın ön dip kısmından görünür. Buradan alacağınız bir tutamı hızlıca yıkayıp, kurutabilirsiniz. Bu saçınıza daha temiz bir görünüm verecektir.

2. Saçınızdaki yağlı görünümden kurtulmak için saç pudrası kullanabilirsiniz. Saç pudrası saçınızdaki yağı emer. Saçınızla aynı renkte olanını tercih edin. Eğer bebek pudrası kullanmak isterseniz, beyaz toz kalmaması için bir havlu yardımı ile saçınızı ovalayın ve fırça ile temizleyin.

3. Yataktan kalktığınızda saçınız her zaman seksi görünmeyebilir. Ama neyse ki saç düzleştiricimiz var. Hızlı bir şekilde saçınızın üzerinden geçmeniz yeterli olacaktır. İşlemi parlaklık kazandıran bir saç serumu ya da spreyi ile tamamlayın.

4. Kuru şampuan da saçınızı yıkamadan canlandırmak için tercih edebileceğiniz bir ürün. Saçınızdaki yağı emerek görünüşünüzü iyileştirir.

5. Eğer saçınızı toplamaya vaktiniz yoksa neden hala popüler bir model olan dağınık topuz yapmıyorsunuz ? Bunu yapmak sadece 5 dakikanızı alır.

6. Kötü görünen saçınızı gizlemek için aksesuarlardan yardım alabilirsiniz. Mesela şapka, saç bandı, taç gibi. Böylece hem saçınız daha iyi görünür hem de gününüze şıklık katabilirsiniz.

7. Parlaklık veren saç spreyi ya da serumu yine tercih edebileceğiniz ürünlerden biri. Özellikle kuru saçlar için. Bu ürünleri kullanırken saçınızın en kuru görünen bölgelerine odaklanın. Mesela uçlar ve orta bölüm.

2 YORUMLAR

 1. “Saç Yağlanmasını Önleyen Tonik

  Bu tonikte kullanacağınız maddeler saç derisinde yağlanmayı bastıracaktır. Saç derisinde yağlanma olduğunda yapılan en büyük hata yıkamaktır. Siz saç derisini yıkadıkça saç deriniz daha fazla sebum yani yağ üretir bu yüzden saçlarınızı çok sık yıkamamalısınız. Zaten bu tarifini vereceğimiz tonik saçtaki yağlanmayı önleyecektir.

  200 ml lavanta suyu
  20 ml % 40 laktik asit
  10 ml biyosülfür (kükürt)
  10 gr çinko oksit
  10 gr b3 vitamini

  Lavanta suyuna b3 vitamini ilave edip iyice çalkalayınız. B3 vitamini eriyecektir. Daha sonra içerisine laktik asiti ekleyin ve bolca çalkalayın, daha sonra kükürtü ilave edin iyice çalkalayın en son olarak çinko oksiti ilave edin ve bolca çalkalayınız. Çinko oksit çözülmeyecektir, bu yüzden toniğinizi her seferinde çalkalayarak kullanın. “

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here