Koyu Halkalar Nasıl Gizlenir?

0
280

Gözlerinizin altındaki koyu halkalardan rahatsızsanız, sizinle birkaç makyaj önerisi paylaşmak isterim.

Makyaj Bazı

Makyaj bazının koyu halkaları kamufle etmenizde rolü büyüktür. Kapatıcının cilde daha iyi tutunmasını ve daha uzun süre kalmasını sağlar. Bu nedenle her zaman kapatıcıdan önce makyaj bazı uyguladığınıza emin olun.

Doğru Kapatıcıyı Bulun

Kapatıcı seçiminde doğru tonu ve formülü bulabilmek oldukça önemlidir. Cildinizin rengi ile uyuşmayan kapatıcılardan uzak durun. Kapatıcı seçerken doğru tona ve formüle ulaşmak için yeterince denediğinizden emin olun. Özellikle sarı renkli kapatıcılar mor görünümü daha iyi kapatır. Formül olarak da oldukça çeşitli kapatıcı mevcut. Krem, stick, toz derken bunlardan hangisinin size en uygun olduğunu yine deneyerek bulabilirsiniz.

İyice Dağıtın

Koyu halkaları gizlemenin bir diğer püf noktası ise kapatıcıyı iyice dağıtmaktır. Gözlerinizin altına kapatıcı sürerken bunu sakın unutmayın.

Aydınlatın

Gözlerinizin altındaki koyu görünümü gizlemenin bir diğer yolu da aydınlatıcı kullanmaktır. Yüzünüzün tüm hatlarını özellikle de göz altınızı aydınlatmak, bu koyu görünümün azalması için harika bir yoldur.

Fırça Kullanın

Kapatıcıyı çoğunlukla parmaklarımızla uygularız. Fakat koyu halkaları başarılı bir şekilde gizlemek için en iyisi kapatıcı fırçası kullanmaktır. Fırça kapatıcının daha iyi dağılmasını sağlar. Ayrıca parmaklarınızda bulunan doğal yağ kapatıcının yapısını bozabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here