Koyu Halkalardan Kurtulmanın Doğal Yolları

0
383

koyu-halkalardan-kurtulma-yollari

Yorgunluk, doğru beslenmemek gibi birçok nedenden dolayı gözlerin altında oluşan koyu halkalar, cildinizin aydınlığını gölgeler ve sizin hasta, yorgun görünmenize neden olur. Size koyu halkalardan kurtulmak için birkaç öneri vermek isterim;

  • Bildiğiniz gibi az uyumak, gözlerinizin altında koyu halkaların oluşmasına neden olabilir. Koyu halkaların görünümünü hafifletmek için muz size yardımcı olabilir. Muz, dinlendirici bir uyku için teşvik eden B6 vitamini ve magnezyum açısından zengindir. İyi bir uyku sonrasında koyu halkaların yerini daha aydınlık bir görünümün aldığını göreceksiniz.
  • Kereviz, koyu görünümün azalmasına yardımcı olabilecek bir diğer yiyecek. Sodyum ve potasyum seviyelerini dengeleyerek şişliğin hafiflemesini sağlar. Şişkinliğin azalmasıyla birlikte koyu görünüm de azalır. Kereviz aynı zamanda stres hormonlarını azaltır, arterleri rahatlatır. Kan dolaşımı kolaylaşacağı için gözlerinizin altındaki koyu halkalar da dağılır.
  • Koyu halkalardan kurtulmanın en kolay yollarından biri salatalık dilimleri. Dolapta soğutulmuş salatalık dilimlerini gözlerinizin üzerine koyup 10 dakika bekletin. Cildinizi yatıştırır, içeriği sayesinde halkaların görünümünü hafifletir. Salatalık, aynı zamanda cildin aydınlanmasını sağlayan C vitamini ve kafeik asit içerir.
  • Salatalık dilimleri yerine patates dilimleri de kullanabilirsiniz. Patates, doğal aydınlatma özelliğine sahiptir ve yorgun gözler için harikalar yaratabilir. Daha etkili olması için soğuk patatesleri rendeleyip, suyunu sıkabilirsiniz. İki parça pamuğu patates suyu ile ıslatın, gözlerinizin üzerine koyun ve 10-15 dakika bekletin.
  • Patates ve salatalık dilimlerine bir alternatif de elma. Elmada cildin aydınlanmasını sağlayan tanik asit bulunur. Ayrıca potasyum, B ve C vitamini kaynağıdır. Bu harika içeriği sayesinde cildinizi canlı ve sağlıklı tutabilirsiniz. Elma dilimlerini gözlerinizin üzerine yerleştirip 30 dakika bekletin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here