Kurdele Kullanarak Yapabileceğiniz Saç Modelleri

0
926

Kurdeleli Saç Örgüsü Modeli

kurdeleli-sac-orgusu-yapimi

Kurdele kullanarak yapabileceğiniz en kolay saç modellerinden biri saç örgüsü. Saç örgüsü, sıcak yaz günlerinde saçınızın toplu durmasını sağlar ve sizi serin tutar. Eğer saç örgüsü modelini seviyorsanız kurdele ile ufak bir dokunuş yaparak daha şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Kurdeleyi önce saçınızın etrafına sabitleyerek işe başlayın. Saçınızı örerken kurdele şeridini saç tutamlarının arasından geçirin. Ördükten sonra saçınızın ucuna lastik takın, kurdeleyi etrafından sarıp fiyonk yapın.

Kurdeleli Yarım Toplu Saç Modeli

kurdeleli-sac-modeli

Kurdeleyle yapabileceğiniz bir diğer saç modeli ise yarım toplu saç. Yarım toplanmış saç modeli birçok yerde kullanabileceğiniz, kurtarıcı bir modeldir. Saçınız ister dalgalı olsun, ister düz. Kurdele dokunuşuyla her haliyle güzel duracaktır. Saçınızı arkaya toplayın ve kulaklarınızın tam üzerinden iki taraftan bir tutam saç alın. Toka ile sabitleyin. Etrafından kurdele geçirin ve küçük bir fiyonk yapın. Bu kadar kolay :)

Kurdeleli Saç Topuzu Modeli

kurdeleli-sac-topuzu-modeli

Basit bir saç topuzunu kurdele ile hareketlendirmeye ne dersiniz? Topuzunuzun etrafına kurdele şeridi sarın ve istediğinizin yerden fiyonk yapın. Bence topuzun altından bağlanan fiyonk daha hoş görünüyor. Eğer kurdelenin çocuksu görüneceğinden korkuyorsanız renkli yerine fotoğraftaki gibi siyah kurdele kullanabilirsiniz.

Kurdeleli Sarmal Topuz Modeli

kurdeleli-sac-topuzu-modeli-2

Kurdele kullanarak yapabileceğiniz bir diğer topuz modeli ise sarmal topuz. Bu saç modeli için önce saçınızı aşağıdan at kuyruğu yaparak işe başlayın. Kurdele şeridini at kuyruğunun üzerine bağlayın. Daha sonra kurdeleyi saçınızla beraber kıvırarak topuz yapın. Toka ile tutturun. Oldukça basit ve değişik bir saç modeli.

Kurdeleli At Kuyruğu Modeli

kurdeleli-at-kuyrugu-modeli

Her gün saçınızı at kuyruğu yapıp çıkmaktan sıkılmadınız mı? Evet at kuyruğu en kolay saç modelidir ve zaman kazanmanızı sağlar. Ama etrafına saracağınız kurdele ile anında farklı bir dokunuş katabilirsiniz. Hadi o zaman saç modelinizde ufak bir değişiklik yapın. İster yukarıdan toplanmış olsun ister hemen ense hizasından!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here