Kuru Saçın Çözüm Yolları

0
368

Kuru Saçın Çözüm Yollarıkuru-sacin-cozum-yollari

Saçının nasıl göründüğü bir kadın için çok önemlidir. Eğer siz de saçınızın kuru ve cansız görünmesinden şikayet ediyorsanız, kolayca uygulayabileceğiniz birkaç öneride bulunmak isterim.

  • Saçınızı çok sık saç kurutma makinesi ile kurutuyorsanız, kuru ve cansız saçınızın nedenlerinden birine merhaba deyin! Sık kullanılan saç kurutma makinesi, hassas saç derisine zarar verir. Saçınızı sadece acil durumlarda saç kurutma makinesiyle kurutun, mümkün olduğunca kendi kendine kurumaya bırakın. Saç kurutma makinesi kullanırken de düşük ısı ve hızda kullanmaya dikkat edin.
  • Eğer kuru iklime sahip bir yerde yaşıyorsanız, kuru ve cansız saç problemi yaşamanız olasıdır. Özellikle kışın bazı ısıtıcılar da saçınızın kurumasına neden olabilir. Saçınızı korumak için şapka kullanmalı, haftada bir kere yoğun bir bakım yapmayı ihmal etmemelisiniz.
  • Tıpkı saç kurutma makinesi gibi ısı veren saç şekillendirme aletlerinin kullanımını da azaltmanız gerekir. Saç şekillendirme aletlerini kullanmadan önce saçınıza ısıya karşı koruyan saç bakımı ürünlerinden uygulamayı unutmayın. Saç şekillendirme aletlerini ne kadar az kullanırsanız saçınız o kadar az yıpranır ve kurur. Ayrıca, bigudi gibi elektrikli saç şekillendirme aletleri dışındaki alternatiflere yönelebilirsiniz :)
  • Saçınızın sağlığının başınızı koyduğunuz yastığa da bağlı olduğunu biliyor musunuz :) Pamuklu yastıklar, saçınızın kırılmasına ve aynı zamanda kurumasına neden olur. Eğer saçınızın kuru ve cansız görünümünden şikayet ediyorsanız ilk iş olarak yastık kılıflarınızı saten kılıflarla değiştirin.
  • Saç boyama, saç açma yada keratin bakımı. Saçımızı güzelleştiriyor olabilir fakat çok sık uygulandığı zaman saçın yıpranmasına, mat ve cansız görünmesine neden olur. Saçınıza uyguladığınız kimyasal işlemleri sınırlandırın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here