Limitli Siyah Ve Limitsiz Beyazın Birlikteliği! (Konuk Yazar)

0
256

Siyah ve beyaz insanoğlunun yüzyıllar boyunca vazgeçemediği iki renktir, hele de beraber kullanıldı mı yeme de yanında yat :)

Öncelikle; siyah ve beyaz rengin bilinç altımızdaki etkilerinden kısaca bahsedelim.

Siyah renk bedende güçlü bir manyetik etki yaratır o yüzdendir ki, kadınlarda dişilik duygularını harekete geçirir. (Sanırım o yüzden yıllardır her kadının gardrobunda en az bir siyah elbise olsun denilir) Siyah aynı zamanda ölçülü olarak da kullanılmalıdır çünkü aşırı siyah bir kıyafet bazı zamanlar da depresyona ve duygusal karmaşaya yol açabilir. Siyah renk spiritüel öğretilerde de, limitli olmayı simgeler. Bence bu yüzdendir ki, ölümü yani fizikselliğin sonunun geldiğini anladığımız zaman siyahlara bürünmeyi tercih ederiz.

Beyaz renk, düşünce gücünü artırır ve yaratıcılık duygusunu ortaya çıkarır. Beyaz ve tonları her bünyeye uygundur. Birlikte kullandığı renklerin güç ve etkilerini arttırır. Tabi ki aynı zamanda temiz, saf, huzurlu, masum bir etkide yaratır. Beyaz renk spiritüel öğretilerde de, limitsiz olmayı simgeler. Bence bu yüzdendir ki, gelinler bembeyazdır “sonsuz/limitsiz bir evlilik yapabilmenin sembolü” oldukları için.

Şimdi gelelim limitli siyah ile limitsiz beyazı beraber kullandığımız zaman neler olacağına. (bu aynı zamanda yüksek kontras renklerin kullanımında da gerçekleşir). Karşı tarafa otorite çağrışımı yapar, işimizi kolay halletmek ve  sözümüzü rahat geçirmek için kullanılabilecek en sağlıklı seçimlerdir.

O yüzdendir ki; makam, kurumsal hatta banka çalışanları bile beyaz gömlek ve koyu renk takımları daha çok tercih ederler. Bu tarz giyinen birini gördüğünüz ilk anda mesafeyi ve ciddiyeti hemen algılarsınız ve size yaklaşırken sözcüklerini dinleme konusunda dahada fazla çaba harcarsınız.

Ünlü dergiler her daim sayfalarında, siyah beyaz kombinlere yer verirler. Bakalım 2014’te dergiler neler yapmış.

Harper’s Bazaar Mart 2014

Vogue UK Mart 2014

Vogue Japan Şubat 2014

Vogue US Şubat 2014

Harper’s Bazaar US Şubat 2014

Harper’s Bazaar Almanya February 2014

Vogue US Şubat 2014

Elle Rusya Şubat 2014

Pembe ruj’un güzel yaratıcısı sevgili Emel’in siyah beyaz kombinlerini görmek için tıklayınız

http://pemberuj.net/ne-giydim-siyah-beyaz-alisveris-kombini/

http://pemberuj.net/ne-giydim-siyah-beyaz-cizgili-tayt/

Sevgili Emel’in hazırladığı NY, Londra ve Milano sokaklarından Siyah & Beyaz görüntüler  http://pemberuj.net/new-york-londra-ve-milano-sokaklarinda-siyah-beyaz-modasi/

Sevgi ve Stil ile kalın…

Stil Danışmanı & Blogger

Dolly Karlıyol Tosun

www.lapetitedolly.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.