Londra Moda Haftası: 2013 Sonbahar Kış Makyaj Trendleri

4
354

 
Sonbahar-kış moda haftaları hız kesmeden devam ederken son olarak Londra Moda Haftasındaki makyaj uygulamalarını mercek altına aldık! Londra Moda Haftası resmi sponsoru Toni&Guy ekibi ve ürünleriyle sahne arkasında yoğun bir tempoda çalıştılar ve sonuç çok güzeldi.

RENKLERİN COŞKUSU
En çılgın stil: Vivien Westwood Red Label
Ünlü modacı podyumu makyajıyla da salladı. Renkli sıra dışı makyaj uygulamalarında ilhamını Marilyn, Debbie Harry, Elizabeth Taylor ve Queen’den almış olmasına şaşamamak gerek.

Londra Moda Haftası Makyaj Trendleri

Tata Naka, rengarenk kıyafetleriyle sonbahar sezonunda da yazı hatırlamak isteyenler için oluşturduğu koleksiyonunda gözlerde uçuk mavi tonu far uygulayarak gökyüzünün maviliğini gözlere taşımış.

Londra Moda Haftası Makyaj Trendleri

DUDAKLARA RENK GELSİN!
Holly Fulton, Beatrice Halle’den esinlediği sahne makyajında akımış göz makyajını canlı kırmızı ruj ile bütünleştirmiş. Ten makyajı oldukça sade uygulanarak seksi ve modern bir görünüm yakalamayı başarmış.Ashely Isha için Body Shop’un makyaj ekibi bordo tonlarında ruj kullandı. Ten makyajında ise bol ışık oyunları vardı. Bizden size bir tüyo: ten makyajınızın doğal gözükmesi ve yüzünüzü orantılamak için kontürleme yapmak şart! Teninizden 2 ton kotu bronzer ya da pudrayı yüzün çöküntülerine ve dış sınırına uygulayarak yüzünüzü belirginleştirirken yüzünüzün çıkıntılı bölgelerine hafif bir aydınlatıcı sürerek aydınlık ve canlı bir görünüm kazanabilirsiniz. Son olarak allığınızı elmacık kemiklerinin üstüne hafif bir şekilde sürdüğünüzde ten makyajınız bitmiş olacak!

Londra Moda Haftası Makyaj Trendleri

SONBAHAR ROMANTİZMİ
Ones to watch ve Giles, sonbaharın romantik havasının şimdiden podyumlarda esmesini sağlamışa benziyor. Kahve ve ten rengi tonları ile gölgelendirdikleri gözlere uçuk şeftali ya da ten rengi ruj uygulayarak romantik zarif ve modern bir şıklık yakalamışlar.

Londra Moda Haftası Makyaj Trendleri

SİYAHIN ASALETİ
Yumuşak buğulu gözler : ERDEM
Makyaj artisti Hannah Murray Nars ürünleriyle yaptığı makyajda kahve tonlarının kullanıldığı yumuşak dumanlı gözleri Erdem’in gotik esinlenmeler barındıran tarzını tamamlanış. ERDEM, bu makyajın oluşturulması sürecinde ilham kaynağının Wendsday Addams olduğunu söylüyor. Görünümü yumuşatmak için ten makyajında Nars’ın Copacabana aydınlatıcısı ve Radiant krem kapatıcısı uygulanarak aydınlık bir bitiş sağlamış.

Londra Moda Haftası Makyaj Trendleri

Jean Pierre Braganza, metalik simli gözleri belirginleştirmek için göz kapağının en belirgin noktalarına sedefli gümüş rengi far uygulayarak gözlerin olduğundan büyük gözükmesi sağlanırken, göz içine çekilen beyaz kalem bakışları aydınlatmış.Eugene, açık renk far uyguladığı kaşlara kontrast yaratacak şekilde siyah göz makyajını sade pürüzsüz bir ten ile tamamlamış. Bizlere Siyah Kuğu filmini hatırlattı. Sofistike ve iddialı!

Londra Moda Haftası Makyaj Trendleri

Moda haftaları birbirini takip ederken sahne arkasında olan biteni paylaşmaya devam edeceğiz. Moda ve makyaj trendleri ve uygulamaları için StyleGlaze Blog’u ziyaret edebilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Bende beğenmedim makyajı. Çok sıradan duruyor. Belkide bunu amaçlamışlardı :) Blogumu da ziyaret ederseniz çok sevinirim :) Yorum atmayı unutmayın ! :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.