Londra Moda Haftası: 2014 İlkbahar Yaz Moda Trendleri

0
515

Milano Moda Haftası devam ededursun, ben biten Londra Moda Haftasının ardından, 2014 modasına dair yaptığım değerlendirmelere devam etmek istiyorum :) Londra durağında sergilenen 2014 ilkbahar yaz koleksiyonlarına baktığımda, önümüzdeki sezon öne çıkabilecek olan moda trendlerini sanırım şu başlıklarda toplayabiliriz;

Pembenin Tonları

2014-ilkbahar-yaz-moda-trendleri

Hala pembe rengin sadece çocuklar için olduğunu düşünüyor olamazsınız! Londra Moda Haftasında en koyu renkleri kullanan tasarımcıların bile koleksiyonlarında pembenin tonlarına yer verdiğini görmek mümkündü. Dantel, deri, tül gibi pek çok farklı kumaş kullanılarak farklı tarzlara hitap edilmiş.

Üç Boyutlu Çiçekler

2014-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-2

İlkbahar yaz sezonu için hazırlanan koleksiyonlarda floral desenlerin kullanılması elbette şaşırtıcı değil. Fakat önümüzdeki sezon durum biraz daha farklı olacak anlaşılan. Sister by Sibling, Matthew Williamson, Erdem gibi ünlü isimler yeni koleksiyonlarında floral desenlerden daha fazlasına, üç boyutlu çiçek süslemelerine yer verdi.

Yüksek Bel Etekler

2014-ilkbahar-yaz-moda-trendleri-3

Size daha önceki bir yazımda “Yüksel Bel Etek” modasından bahsetmiştim hatırlarsanız. Okumadıysanız tık tık. Yüksek bel, volümlü etekler moda haftaları boyunca sadece sokak modasında değil, aynı zamanda Londra Moda Haftasında sergilenen koleksiyonlarda da kendini gösterdi. Önümüzdeki sezon etek bellerinin yükseleceğini ve boylarının ise uzayacağını söyleyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here