Londra Moda Haftası: 2014 Sonbahar Kış Moda Trendleri

0
329

Payetler

londra-moda-haftasi-2014-sonbahar-kis-trendleri

New York’dan sonra sıra Londra Moda Haftası boyunca ortaya çıkan moda trendlerini paylaşmaya geldi :)

Londra Moda Haftası boyunca koleksiyonlarda kullanılan payetler dikkat çekiciydi. Evet podyumda bol payet görmeye alışkınız fakat bu sefer biraz daha farklı yorumlanmıştı. Payetli pantolonlar ve t-shirt elbiseler payetlerin artık sadece gece kıyafeti için olmadığını vurguluyordu.

Büyük Boy Şallar

londra-moda-haftasi-2014-sonbahar-kis-trendleri-2

Önümüzdeki sonbahar kış sezonunda tıpkı çanta ve ayakkabı gibi dikkat çekecek olan aksesuarlardan biri kesinlikle şallar. Burberry, Temperley London gibi isimler koleksiyonlarında desenli, büyük boy şallara yer verdi. İster boynunuza dolayın, ister kemer gibi belinize bağlayın. Koleksiyonlarda birçok farklı kullanım şeklini bulabilirsiniz.

Sürüngen Derisi Desenleri

londra-moda-haftasi-2014-sonbahar-kis-trendleri-3

2014 sonbahar kış sezonunda yer alacak moda trendleri arasında sürüngen derisi görünümlü parçalar da var. Yılan, timsah gibi sürüngen hayvanların derisinde bulunan desenler, Tom Ford, Simone Rocha ve Erdem’in de aralarında bulunduğu birçok ünlü ismin koleksiyonunu süsledi.

Parlak Turuncu Tonları

londra-moda-haftasi-2014-sonbahar-kis-trendleri-4

Daha önce mavi tonlarının 2014 sonbahar kış sezonuna damga vuracağından bahsetmiştim. Tıpkı New York’da olduğu gibi Londra Moda Haftasında da mavi en sık kullanılan renkler arasındaydı. Fakat bir diğer popüler renk ise turuncu. Gelecek sezon tasarımcılar kışın kasvetini canlı turuncu tonları ile dağıtmayı planlıyor olmalı.

görsel: fabsugar.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here