Makyaj Hatalarını Düzeltme Tavsiyeleri

0
312

Taşan ruj, bulaşan rimel… Can sıkıcı makyaj hataları !  Bu yazıda makyaj hatalarını en hızlı ve etkili bir şekilde nasıl düzeltebiliriz onu paylaşıyoruz. Başlayalım;

Allığınızı Fazla mı Kaçırdınız ?

Üzülmeyin, büyük bir stipple fırça ya da allık fırçasını elinize alın ve dairesel hareketlerle allığı cildinize yedirin, hafifletin. Eğer bu işe yaramazsa, elinize biraz likit fondöten alın, aynı fırçayı kullanarak dairesel hareketlerle allığın üzerine uygulayın. 

Düzgün Sürülmeyen Eyeliner

En çok yapılan makyaj hatasıdır sanırım düzgün sürülemeyen eyeliner :) Ya da fazla sürüleni. Bu durumda eyelinerı parmağınızla ya da fırça yardımı ile biraz dağıtın. Böylece seksi bir dumanlı göz makyajına çevirebilirsiniz bu küçük hatayı.

Gelelim bir de kedi gözü makyajında yapılan hataya. Eğer düzgün ve hatasız bir kuyruk oluşturmak istiyorsanız bir parça bant sizin yardımcınız olabilir. Daha önce burada videosunu paylaşmıştım, izleyebilirsiniz.

Göz Kapağına Bulaşan Maskara

Dumanlı göz makyajı yaptınız ama rimel göz kapağınıza bulaştı. Telaş etmeyin. Eğer koyu bir far kullandıysanız, bulaşan maskaranın üzerine çok az daha far sürün ve fırça ile dağıtın. Peki ya açık renkli far sürdüyseniz ? O zaman makyaj çıkarıcınızla maskarayı temizleyin ve tekrar far sürün.

Eğer maskara alt kirpiklerinizin hemen aşağısına bulaştıysa biraz kapatıcı kullanarak düzeltebilirsiniz.

Akan, bulaşan bir maskaranın kaynağı göz kreminiz ya da nemlendirici olabilir. Bu yüzden maskara sürmeden önce gözlerinizin altına yarı transparan pudra uygulayın.

Olamaz Rujum Bulaştı !

Eğer sadece dudaklarınızın etrafına biraz ruj taşırdıysanız, çok az miktarda kapatıcı ya da fondöten kullanarak kamufle edebilirsiniz. Yanaklarınıza bulaştıysa fırça yardımıyla toz fondöteni üzerine dağıtın.

Rujunuz bulaşmasın istiyorsanız bunun en etkili yolu ruj sürmeden önce dudağınızın tamamını dudak kalemi ile doldurmaktır. Böylece hem taşmasını önleyebilir hem de rujunuz çıksa bile astar sayesinde dudaklarınızın renkli görünmesini sağlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here