Makyaj Süresini Kısaltan Öneriler

0
215

Makyaj Süresini Kısaltan Öneriler

Zaman zaman hepimizin başına geliyor, zamanımız olmadığı için makyajımızı en acele tarafından yapmak ve çıkmak zorunda kalıyoruz. Hatta size komik gelebilir ama benim bazen otobüste bile makyaj yapmışlığım olmuştur :) Özellikle o sabah yatakta daha fazla kalındıysa yada gardrobun karşısına geçip saatlerce kıyafet seçilmeye çalışıldıysa makyajınızı hızlı bir şekilde uygulamanız gerekiyor. Bugün hızlı makyaj yapmanın tüyolarından bahsedelim ne dersiniz?

Çok Amaçlı Makyaj Ürünleri

Makyaj sürenizi kısaltacak ilk öneri; birden fazla göreve sahip, çok amaçlı makyaj ürünleri. Mesela aynı zamanda hem allık, hem ruj, hem de far olarak kullanabileceğiniz bir stick, başka fırça ve aplikatörlerle uğraşmanıza gerek kalmayacağı için makyajınızı daha hızlı bir şekilde bitirmenizi sağlayabilir.

Fondöten Yerine Renkli Nemlendirici

Her zaman fondöten uygulamak zorunda değilsiniz. En azından zamanınızın dar olduğu günlerde. Çünkü fondöten sürmek zaman alıcı ve doğru uygulanması için dikkat gerektiren bir ürün. Neyse ki harika bir alternatifi var; renkli nemlendirici. Cildinize yumuşak bir yüzey yaratırken aynı zamanda nemlendirir.

Ruj Yerine Lip Gloss

Bildiğiniz gibi doğru bir şekilde ruj sürmek biraz zahmetlidir. Dudak kalemi ile doldurmak, kontrollü bir şekilde sürmek, uzun süre kalıcı olmasını sağlamak derken zamanınızı alır. Vaktiniz yoksa ruj yerine dudak parlatıcı uygulamanız daha doğru olacaktır. Hem uygulaması, hem de tazelemesi daha kolay.

Bakımlı Kaşlar

Kaşlarınızı her zaman bakımlı tutun. İyi alınmış ve şekillendirilmiş kaşlarınız olduğu sürece göz makyajınız için daha az çaba sarfedebilirsiniz.

Likit Eyeliner Yerine Kalem Eyeliner

Bazı makyaj ürünlerinin kullanımı diğerlerinden daha kolaydır. Kullanımı kolay olan makyaj malzemelerini elinizin altında bulundurursanız, makyajınızı o kadar hızlı şekilde bitirip evden çıkabilirsiniz. Mesela likit eyeliner kullanırken zorlanıyorsanız kalem eyeliner tercih edebilirsiniz.

Sizin bildiğiniz, hızlı makyaj yapma tüyoları var mı? Paylaşın :)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here