Makyajda Sonbahar Kış Trendleri

0
235

Yeni mevsim, yeni bir trendin de habercisi. Gelen her sezonla birlikte moda da değişiyor. Tasarımcılar, senenin renklerine ve modellerine göre yeni koleksiyonlar oluşturuyorlar, ayakkabı üreticileri yeni stillerde ayakkabılar üretiyorlar. Aynı şey makyaj endüstrisi için de geçerli. Gelen yeni rüzgârla birlikte makyaj trendleri de değişiyor.

2012 sonbahar/kış sezonunda makyaj anlamında yeni trendler yavaş yavaş belli oluyor. Yaz mevsiminde çok moda olan neon renkler sonbahar başlarken de önemini ve yerini koruyacaklar ancak mevsimin tam anlamıyla kendini hissettirmeye başladığı dönemlerde neon renkler de yavaş yavaş etkisini kaybedecek.

Sonbahar/kış sezonunda kendini gösterecek renkler ışıltılı kahveler, mürdüm tonları, şeftali tonları, bronz ve bakır tonlar. Dudaklarda ise koyu tonlar hâkim olacak. Bordolar, kırmızılar ruj anlamında sezonda dudaklarda en çok göreceğimiz renklerden. Doğallık da oldukça ön planda olacak, bu yüzden ince kaşlara sahipseniz, sonbahar gelene kadar kalınlaşması için önünüzde zaman var, endişelenmeyin.

Gözlerde dumanlı makyaj, bol maskara kullanılmış kirpikler etkisini devam ettirecek. Bakışları anlamlandıran ve gözleri ortaya çıkaran dumanlı makyaj daha uzunca bir süre etkisini devam ettirecek gibi görünüyor.

Ten makyajında mat görünümler ön planda olacak. Mat bir görünüm elde edebilmek için mutlaka pudra kullanmanız gerekiyor. Sağlıklı ve doğal bir görüntü mutlaka elde edilmesi gerekenlerin başında geliyor. Allıkta ise bronz pudralar kullanılmaya devam edecek. Yazdan çıkarken psikolojik olarak da uyum sağlayabilmek açısından bronz allıklar mutlaka kullanılmalı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.