Makyajınızda Pin-Up Kızlarından İlham Alın

0
669

Pin-Up Makyajı Nasıl Yapılır

Pin-up kızlarının makyajından hala ilham alınmaya ve birçok ünlü tarafından uygulanmaya devam ediliyor. Yoksa siz hala pin-up kızı makyajını denemediniz mi? O halde hadi pin-up kızlarından ilham almaya! Klasik pin-up kızı makyajı nasıl yapılır bir bakalım;

  • Şampanya rengi göz farı, hem günlük hem de gece makyajı ile uyum sağlar. Başka bir renk ile tamamlamanıza gerek yok, sadece siyah eyeliner yeter! Tabi isterseniz kaş kemiklerinizin hemen altına açık kahve de uygulayabilirsiniz. Ayrıca şampanya tonlarında yapılan göz makyajı sizi daha genç gösterebilir.
  • Pin-up kızı makyajının olmazsa olmazıdır eyeliner. İster incecik, isterseniz de daha kalın bir şekilde kuyruklu eyeliner çekerek gözlerinizi vurgulayabilir, pin-up kızı çekiciliğini yakalayabilirsiniz. Eğer eyeliner çekmekte zorlanıyorsanız “Gözlerinize Kolayca Eyeliner Çekin” başlıklı yazımdaki videoyu mutlaka izleyin :)
  • Göz makyajınızı kirpiklerinizi vurgulayarak tamamlamalısınız. Eğer kirpikleriniz uzunsa üç kat maskara uygulayarak, kısaysa takma kirpik kullanarak bunu yapabilirsiniz. Maskara uygularken kirpiklerinizin kurumasına izin vermeden hızlı bir şekilde diğer katları sürün, yoksa topaklanacağı için kötü görünecektir.
  • Eğer kaşlarınız sık değilse kaş farı kullanarak kaşlarınızı doldurun ve şekil verin. Tabi her şeyden önce kaşlarınızın düzgün bir şekilde alındığından emin olun.
  • Pin-up kızı makyajının en can alıcı yeri kırmızı dudaklar :) Kırmızı rujun dudaklarınızda mükemmel durması ve daha uzun süre kalıcı olması için rujunuzu sürmeden önce dudaklarınızı kırmızı dudak kalemi ile çerçeveleyin ve doldurun. Daha sonra kırmızı rujunuzu sürün.
  • Makyajınızı elmacık kemiklerinize uçuk pembe bir allık uygulayarak tamamlayabilirsiniz!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here