Makyajsız Çıkmanız İçin 7 Neden

0
364

Makyajsız dışarı çıkmak bazı kadınları korkutur. Makyaj yapmadıklarında kendilerini çıplak hissederler. Bu nedenle doğal güzelliklerini makyajın altına saklarlar. Eğer siz de makyaja bu denli bağımlı iseniz bu yazı ilk adımı atmanızı sağlayabilir. Gelin makyajsız çıkmanın faydaları neler, bir göz atalım;

1. Tasarruf

Makyajsız dışarıya çıkmanın en büyük faydaları arasında tasarrufu sayabiliriz :) Bildiğiniz gibi kozmetik ürünler birçoğumuz için bir tutku haline gelebiliyor. Kullanmadığımız halde birçok makyaj malzemesini çantamızda taşıyoruz. Bazılarını heves edip alır, bir defadan fazla kullanmayız. Bir süre sonra kuruyup gider. İtiraf ediyorum bunu çoğu zaman o renkli ambalajlarına kanıp ben de yapıyorum :) Kısacası daha az kozmetik, daha fazla tasarruf diyebiliriz.

2. Cilt Tatili

Bu en önemli maddelerden biri! Cildimizin nefes alması gerekiyor kızlar. Cildinizi sürekli makyaj ile kapatırsanız cildiniz nefes alamaz ve bu ciddi sağlık problemlerine bile neden olabilir. Bu nedenle cildimizin dinlenmesi için bir süre makyaja ara verebilir yada süresini azaltabilirsek çok iyi olur. Makyajdan daha çok bakıma önem vermeliyiz.

3. Doğal Güzellik

Evet makyaj yapmayı seviyoruz. Ama doğal güzelliğimize de bir şans vermeliyiz :) Klasik söylemle bize en çok yakışan makyaj içten bir gülümsemedir!

4. Zaman Kazanın

Makyaj yaparız, sonra gün içerisinde sürekli yenileriz. Siz de günün yarısını böyle geçirmekten sıkıldıysanız, makyaj yapmadan çıktığınızda ne kadar zaman kazanacağınızı bir düşünün :)

5. Pozitif Mesaj

Eğer kız çocuklarınız ya da çevrenizde yaşça küçük kızlar varsa onlara sürekli  makyaja ihtiyaçları olmadığı mesajını verebilirsiniz. Genç kızlar gittikçe ufak yaşlarda makyaja başlıyor. Ve bu gelişim çağında zaten problemler yaşayan ciltlerine hiç de iyi gelmiyor. Doğal güzelliğinizle onlara iyi bir örnek olabilirsiniz.

6. Hassas Cilt

Hassas cildi olan kadınlar için makyajsız çıkmak neredeyse bir gerekliliktir. Kendilerine en uygun içeriğe sahip kozmetik ürünleri bulmakta zorlanıyorlar. Eğer sizin de hassas bir cildiniz varsa, ona bir iyilik yapın ve doğal güzelliğinizi kucaklayın.

7. Öz Güven

Bugüne kadar makyaj yapmamız gerektiğine ve ancak bu şekilde kendimize güvenebileceğimize inandırıldık. Oysa ki özgüven sahibi olabilmek için makyaja gerek yoktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here