Masa Başında Çalışanlara Sağlıklı Öneriler

0
182

Masa başında çalışmak size kilo aldırıyor olabilir ama bu sizin sağlıklı yaşamdan vazgeçeceğiniz anlamına gelmiyor. Şu fikirlere kulak vermekte yarar var :

1. Masanızın çekmecesinde protein barları gibi sağlıklı atıştırmalıklar bulundurun. Yemeğinizi de, atıştırmalarınızı da masanızdan uzakta yerseniz başka bir şeyle meşgul olmayacağınız için sadece yemeğe konsantre olursunuz.

2. Eğer işten sonra  spor salonuna gidiyorsanız, imkanınız varsa iş yerinde mutlaka yedek spor kıyafetiniz, ayakkabınız, çorabınız vb. bulunsun. Böylece evden çıkarken herhangi birini unuttuğunuzda yedeğini kullanabilir, sporu atlamamış olursunuz.

3. Masanızda mutlaka su şişeniz bulunsun. Bu size gün boyunca su içmeniz gerektiğini hatırlatacaktır. Aynı zamanda şişeniz boşalınca onu doldurmak için birkaç dakikalığına da olsa masadan uzaklaşmak için fırsatınız olacaktır.

4. Eğer kendinizi spor için fazla istekli hissetmiyorsanız masanızda sizi motive edecek bir şeyler bulundurun. Mesela yürüyüş bandında okuyabileceğiniz dergiler gibi, ya da size sağlıklı yaşam hedeflerinizi hatırlatacak notlar mesela.

Kaynak

Ayrıca bkz : Ekstra Kalori Kazandıran Davranışlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here