Mat Mı, Parlak Mı ?

0
867

pemberuj1.jpg

İkisinden birini kendinize daha çok yakıştırıyorsunuzdur mutlaka. Tercihiniz ortada olsa da ruj seçimi hakkında bilmeniz gereken birkaç noktadan söz etmek istedim bugün. Ama bu sıralar hangisi moda diye sorarsanız mat rujlar revaçta :)

Dudaklarınız dolgunsa, parlak bir ruj seçmeniz dudaklarınızın abartılı durmasına neden olabilir. Bu yüzden, mat renkte bir ruj sürmeniz daha yerinde olacaktır. Parlak renkler, ince dudaklara sahip bayanların tercihi olmalı. Böylece, dudaklarınıza daha dolgun ve çekici bir görünüm verebilirsiniz.

Ruj seçimindeki bir diğer nokta ise, yaşınıza uygun olanını tercih etmenizdir. Parlak rujlar, genellikle genç kızların tercihidir. Fakat, o kadar genç değilseniz bile hafif parlak ve kremsi rujları tercih ederseniz, daha genç görünmenizi sağlar.

Diğer yandan, mat ruj dudaklarınızın çizgilerini ve çatlaklarını gizleyemez. Benim de uyguladığım bir yöntem olan, vazelin veya nemlendirici kremi kullanın. Ruj sürmeden önce dudaklarınıza hafifçe yedirin. Sonra ruju uygulayın. Ya da nemlendirici etkisi olan mat rujları tercih edebilirsiniz. Böylece dudaklarınız gergin değil daha yumuşak olacaktır.

Parlaklığın ölçüsünü ayarlamak gerek. Yoğun bir şekilde sürülen parlak ruj ya da parlatıcı, size çekici değil itici bir görünüm verebilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here