Metabolizma Hızlandıran Yoga Duruşları

0
448

Çekirge duruşu :

Bu duruş bacak ve sırt kaslarını kuvvetlendirir, metabolizmanızı hızlandırır. Karnınızın üstüne yatın ve kollarınızı avuç içleri yukarı bakacak şekilde vücudunuzun yanında tutun. Başınızı, bacaklarınızı, kollarınızı yukarı kaldırın. 45 saniye böyle kalın. Bu hareketi 3 kere tekrarlayın.

Yay duruşu :

Sırt kaslarınızı kuvvetlendirirken vücudunuzun ön kısmını da esnetir. Yüz üstü uzanın, ellerinizi avuç içleri yukarı bakacak şekilde vücudunuzun yanında tutun. Dizlerinizi bükün ve ellerinizle ayak bileklerinizi tutun. 30-45 saniye böyle kalın. Bu hareketi iki kez daha tekrarlayın.

Köprü duruşu :

Bu duruş göğüs ve omuz bölgelerinizi çalıştırır. Göğsünüzü çene hizasına kaldırmak tiroid bezine masaj etkisi yapar. Tiroid metabolizmanızı düzenleyen hormonları salgılar. Sırt üstü uzanın, dizlerinizi bükün. Kalçanızı yukarı kaldırın. Ellerinizi kalçanızın altında birleştirin. Omuzlarınızı birbirine doğru çekin. 45 saniye ya da 1 dakika boyunca böyle kalın. Daha sonra kendinizi serbest bırakın. Bu hareketi 2 kere daha tekrarlayın.

Balık duruşu :

Vücudunuzun üzerinde sakinleştirici bir etkisi vardır. Sırt üstü uzanın. Ellerinizi kalçanızın altına koyun. Göğsünüzü kaldırın. Son olarak başınızı arkaya doğru bırakın.

Daha fazla pozisyon için burayı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here