Metabolizmanızı Hızlandırın, Yağlardan Kurtulun !

0
164

Her gün spor salonuna gidip rutin olarak ne gerekiyorsa yapıyorsunuz ama ne olursa olsun, ne kadar yorulursanız yorulun vücudunuzdaki yağlardan kurtulamıyorsunuz. Bunun çözümü metabolizmayı hızlandırmaktır. Metabolizmanızı hızlandırmak için düzenli ve doğru beslenmeniz, düzenli olarak da spor yapmanız gerekir.

İşte size metabolizmanızı hızlandıracak tavsiyeler :

Kafein alın :

Kahve, yeşil ya da beyaz çay, gün içerisinde yeterli miktarda içtiğiniz takdirde (7-8 bardak) metabolizmanızı % 5 hızlandırabilir. Fakat geç saatlerde içmemeye dikkat edin, yoksa uykusuz kalabilirsiniz.

İnterval egzersizler yapın :

Kardiyo yapmanın en iyi yoludur ve spor salonunda değilken bile vücudunuzun daha fazla yağ yakmasını sağlar.

Ağırlık çalışın :

Ağırlık çalışmak da metabolizmanızı hızlandırarak daha fazla yakımını sağlar.

Kahvaltı edin :

Yataktan kalktığımız zaman açlık seviyesi yüksek olduğu için metabolizmamız yavaştır. Kahvaltı etmek, sadece bir meyve bile yeseniz metabolizmanızı hızlandırır.

Az ve sık yiyin :

Küçük porsiyonlar halinde sık yemeniz metabolizmanızı hızlandırmaya yardım eder. Azar azar günde 4 ya da 6 öğün yiyin.  Taze sebze ve meyve gibi düşük kalorili atıştırmalıklar tercih edin.

Günde 1000 kaloriden daha az yemek yemeyin :

Bu kadar az kalori yerseniz, vücudunuz açlık moduna girerve  metabolizma yavaşlar.

Protein :

Proteinin diğer gıdalara kıyasla sindirimi biraz daha zordur ve metabolizmayı artırmaya yardımcı olabilir. Yağı azaltmak için yağsız protein kaynakları deneyin.

Kaynak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here